Agancs

Agancs

Antlers
pj19

Keri Russell

Egy oregoni kisvárosban élő tanár és testvére élete teljesen összefonódik egy hallgatóéval, aki sötét titkokat tartogat számukra.

(csd)

Rendező: Scott Cooper
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Mexikó
Premier: 2021.10.11. | Telekom TVGO (2022.03.13.) | Disney+ (2022.06.14.)

2023.09.23 Greta

Nagyon szépen fotózott, látványában hangulatos film, és ez minden, amit tud. Ilyen klisés forgatókönyvből a jól válogatott stáb is csak egy unalmas, felszínes alkotást tudott létrehozni. A felénél már belepörgettem, de a végére csak még szánalmasabb lett. A téma jó lett volna, kár érte.

2022.01.07 Kóborló

a nap véleménye

Egy régóta várt horrorfilm

Kevés olyan horrorfilm jut az eszembe hirtelen (és még kevesebb, ami annyira fel is keltette az érdeklődésemet) mint anno ennek a filmnek az előzetes, amit már, több mint egy éve láttam. Persze rengeteg film megjelenését tolták már el a koronavírus m... Teljes kritika

2022.03.05 Eastern79

Indián mítosz light

Guillermo del Toro helyett Scott Cooper ült a rendezői székbe, a mexikói rendezőzseni pedig producerként bábáskodott a produkció felett, és sajnos ez a csere nem tett jót a filmnek. Még így is érezhető del Toro hatása, leginkább az atmoszférát tekintve, ugyanis sötét tónusú gyönyörűen fényképezett képkockái remekül adják vissza Oregon erdeinek vad erejét illetve az egyre növekvő, bár rosszul adagolt feszültséget. Karakterdrámának túl rövid, horrornak pedig kissé vérszegény és ötlettelen pedig a wendigo legendája remek alap ugyanis eddig nem sok filmben találkozhattunk vele és mivel egy ma is élő indián mítoszról beszélünk alaphangon is rendkívül misztikus és félelmetes. A horror elemek kimerülnek a megcsonkított hullák bemutatásában és néhány mészárlós jelenetben amelyek a sötét és a gyors vágás miatt szinte követhetetlenek, a szörnyet ráadásul csak a film végén láthatjuk teljes életnagyságban, akkor is egy barlangban meglehetősen gyér fényviszonyok mellett habár még ennek ellenére is minden elismerésem az alkotóké hiszen az Alien anyakirálynője óta nem láttam ennyire kidolgozott, rémisztő és valósághű kreatúrát. A befejezés sajnos nagyon össze lett csapva, mintha a végére elfogyott volna a lendület. Meglehetősen nyomasztó hangulatú misztikus horror jó alakításokkal, kifogástalan technikai kivitelezéssel és sajnos többé-kevésbé akadozó rendezéssel. Kihagyott ziccer.

2023.03.26 drg0602

Jó kis misztikus horrorfilm a jobbik fajtából

Nem egy szokványos horrorfilm, az biztos, de nekem éppen ezért tetszett. Egy biztos, hogy nagyon lassú helyenként, de ezzel együtt szerintem jó film. Horrorelemek vannak a filmbe rendesen, kellő izgalom is, bár helyenként kiszámítható a karakterek cselekvése. Ezzel együtt jó film. Értékelés: 8/10

2022.02.24 kabel

Nem rossz, de azért viszonylag kiszámítható.

A film felvételeit Kanadában, egy bizonyos Hope nevű kisvárosban rögzítették. Annak idején ugyanebben a városban forgatták az 1982-es Rambo - Első vér című filmet is.Szerző: Kóborló

A film premierje a Los Angeles-i Beyond Fest filmfesztiválon volt 2021. október 11-én. Szerző: Kóborló

Mikor 2018 júliusában bejelentették, hogy megfilmesítik Nick Antosca: The Quiet Boy című novelláját, akkor még úgy volt, hogy a rendezést Guillermo del Toro fogja vállalni. Végül Guillermo del Toro csupán a produceri feladatokat látta el.Szerző: Kóborló

A filmet a 2019-es év elején akarták bemutatni a mozikban, de a koronavírus kitörése miatt csupán 2021. október végén került az amerikai mozikba.Szerző: Kóborló

A felvételeket 2018. október 1-jén kezdték meg és 2018. november 30-cal fejezték be.Szerző: Kóborló

Értékelés: 6.8/10
(2021. 12. 30.)
Minden hiányossága ellenére az Antlers egy igenis jó horrorfilm, egyszerűen csak éppen hogy egy szalmaszállal jobb a teljesen átlagos szörnyes horroroknál. És ez azért is bosszantó, mert benne volt a lehetősége egy sokkal jobb és emlékezetesebb horrorfilmnek, ami végül sajnos elmaradt. Több
Mise éjfélkor
2021