Central Intelligence

Aaron Paul
Scott Eastwood
Danielle Nicolet

A mérsékelt modorú, átlagos életet élő könyvelő a Facebook segítségével rátalált korábbi jó barátjára, s maga sem tudja hogyan, de egyik napról a másikra a nemzetközi kémkedés forró talajára került régi-új barátjával… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kína
Premier (HU): 2016.06.16. | Netflix (2021.11.16.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.01.02 fankbringa

Kémek vagy könyvelők

Szikla kifejezetten jól alakítja a hibbant komplexusos főhőst, akinek annyira természetes a lazaság meg az idétlen poénok, mintha így született volna. Kellemes csalódás volt. Kevin Hart egy dolgot tud: borzasztóan idegesítő sértett pöttömnek lenni. Ezt most is kiválóan hozta. Kár, hogy Melissa McCarthy is megjelent a filmben pár perc erejéig, mert nem a kedvencem. Szerencsére itt szerény nénit alakított, így el lehetett viselni. A film nagy erénye, hogy szórakoztató, debil és nagyon kellemes esti élményt ad. Ez családi film, kicsit nagyobbaknak, nagyoknak egyaránt. Jó a történet, jó a megvalósítás, kiváló a mese. Lépjünk túl rajta, hogy a történet mennyire elképesztő, vagy sem, mert igazából nem azon múlik a film sikere, nézhetősége. Esti szórakozásnak, kikapcsolódásnak bátran ajánlom.

2023.02.19 Zsolt Szabó

a nap véleménye

Középszer minden téren

Vannak ennél bőven sokkal jobb akció-vígjátékok, ez a film csak azért lehetett ennyire sikeres – lásd az ötvenmilliós befektetés több, mint négy és félszeres pénzt hozott össze a Universal kasszájának. A recept egyszerű: hozz össze két népszerű karak... Teljes kritika

2017.04.17 indingo

Nem volt egy nagy szám a film, de ma már ez a film is jónak számít (sajnos). Azért volt benne egy-két humoros jelentet, bár a két szereplő együtt nem volt valami vicces és a csoki pali szinkronjától a falra másztam.

2017.10.22 Deku

Na több ilyen gyenge típusú filmet is láttam már de ez azok között is nagyon rossz. Kész káosz volt ez a film és nem tudtam, hogy mi merre van. Nem tetszik, hogy így alakult. A történet nekem tetszett de a színészek eléggé két dimenziós karakterek lettek.

2017.08.17 mamiéstöti2

Nagy hírverés volt a film körül, de lássuk be ez a két tehetséges színész együtt nem ütött akkorát, mint külön külön, talán majd legközelebb, mert Will Ferrell-el mindketten jobbak, főleg The Rock.

A film összbevétele 216 972 543 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 166 382 986 forintot termelt. A hazai mozik összesen 122 935 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

The Rockot Patrik Swayze-ként tünteti fel Az országúti diszkóból Hart.Szerző: mamiéstöti2

Kevin Hartot a felesége Ray Liotta-hoz hasonlítja a Nagymenők című filmből.Szerző: mamiéstöti2

A filmben többször utalnak 16 szál gyertya című filmre. Szerző: mamiéstöti2

Hart Herkulesnek nevezi The Rockot a filmben és The Rock már alakította a félistent. Szerző: mamiéstöti2

(2016. 06. 18.)
Dwayne „a kocka” Johnson
...erénye a filmnek, hogy Johnson és Hart mindketten önazonos, szerzői karaktert alakítanak, ugyanakkor ki is lépnek a komfortzónájukból. A Szikla termete, egzotikus fizimiskája és pankrátor múltja miatt Frankenstein szörnyének számít a hófehér bőrű szépfiúk és bombázók uralta Hollywoodban, akire csak akciófilmeket mernek bízni - és mostantól már v... Több

(2016. 07. 26.)
Infantilis középszerűség
A minden műfajban ugyanazt az izomagyú karaktert alakító Dwayne „The Rock” Johnson a Központi hírszerzésben nem ugyanazt az izomagyú karaktert alakítja, amit minden műfajban szokott. Vagy legalábbis nem szimplán azt. Több

Értékelés: 6.2/10
(2016. 07. 01.)
Rawson Marshall Thurber nem alkotott felejthetetlen vagy kiszámíthatatlan művet, viszont egy olyan filmet tett le az asztalra, ami szórakoztató, humoros és tele van akcióval. Több

(2016. 06. 29.)
Kissé slendrián, tipikus egynyári vígjáték, melyben Kevin Hart hiába fossa a szót még magához képest is hevesebben, az unikornisos pólóban feszítő, magabiztosan mókás Dwayne Johnsontól senki se lophatja el a filmet. Több

(2016. 06. 18.)
...egy nagyon egyszerű, de nagyon hatásos akciófilmet kapunk, megtűzdelve ütős poénokkal. Kikapcsolódásra, önfeledt szórakozásra szánt mozi, ami ennek a célnak maradéktalanul eleget is tesz. Így a világ megmentése mellett ezt a küldetést is sikerrel teljesíti. Több