Veszélyes

Veszélyes

Dangerous

Dylan Forrester szeretné nyugodt körülmények között tölteni feltételes szabadlábra helyezését, a sötét múlttal rendelkező szociopata életetét azonban teljesen felforgatja testvére, Sean Forrester professzor váratlan halála.

Dylan azonnal a hatóságok célpontjává válik, az FBI is a nyomába ered,… Több

Premier (HU): 2022.01.20. | Telekom TVGO (2022.04.20.)
Forgalmazó: Vertigo

Brendan Fletcher
Mel Gibson
Famke Janssen

2022.04.30 pj19

Szerintem egy jó kis film kerekedett ki ebből a storyból. Pörgős akciójelenetek, Clint Eastwood fia, Scott Eastwood zseniális! Nekem külön tetszett a nem szokványos környezet, egy halotti tor közbeni rajtaütés és a jól felépített történetmesélés is. Nézzétek meg bátran, remek film!

2022.03.20 Coyote

Scott Eastwood remekel: Veszélyes

Kicsit megkésve láttam ezt a szerintem élvezetes és izgalmas Scott Eastwood-filmet, de nem bántam meg, hogy bepótoltam (a mozipremierről lemaradva, utólag megnézve). Kimondottan jó az alaptörténet, mely egy házi őrizetből hirtelen lelépő, profi bérgyilkosról, Dylanről szól (Scott Eastwood), aki történész tesója temetésére utazik el egy különleges szigetre. Itt aztán beindul az akcióorgia, mikor támadók érkeznek, csupa profi fejvadásszal, hogy megszerezzenek valamit, ami a szigeten van elrejtve. Természetesen Dylan szembeszáll a támadókkal, és megvédi családját, illetve szigetét. Felbukkan a filmben az agyonplasztikázott Famke Janssen és az indokolatlanul aprócska szerepet kapó Mel Gibson is. Egyiküknek sem sikerül túl sokat hozzátenni a film színvonalához. Azt ugyanis Scott Eastwood viszi a vállán mindvégig. Jó szórakozás, bunyók, lövöldözések és némi rejtéllyel fűszerezett izgalom vár ránk, ha bevállaljuk ezt a pörgős akcióthrillert. Nálam erős 75%-os a végeredmény. Ajánlani tudom minden akciófilm-rajongónak.

2022.02.07 Harper

A David Hackl - Scott Eastwood páros (rendező és főszereplő) remek kis akcióthrillert rakott össze így év elejére, sok lövöldözéssel és néhány rejtéllyel. Nálam ez lett Scott Eastwood eddigi legjobb filmje. Érdekes a sztori: a testvére szigetére haza... Több

2022.02.02 Lóri Ádámcsik

Hiába a sok jó színész, ha rossz a végeredmény. Nagyon unalmas volt.

2022.01.21 signeta

Eszméletlenül brutális film, amire szerintem egy ideje már szükségünk is volt. Telepakolva akcióval és feszültséggel.

A film 23 614 484 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 13 099 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film főszereplője, Scott Eastwood a híres Clint Eastwood 7 gyermeke közül az egyik. Ám a 7 gyerek közül csak a legidősebb, Kyle örökölte apjuk testmagasságát, hiszen 193 centire nőtt, míg Scott alig 180 centi csupán. (Clint Eastwood fiatalon 192 centi volt.) Mégis a filmes karriert illetően Scott viszi tovább az atyai örökséget. Szerző: von Hermanitz

A rendezői poszt kapcsán korábban Kasper Barfoed és Mikael Håfström neve is felmerült.Szerző: csd

Scott Eastwood és Tyrese Gibson korábban a Halálos iramban-filmekben szerepeltek együtt.Szerző: csd

A forgatás - finanszírozás hiányában - egy időben szünetelni volt kénytelen.Szerző: csd

(2022. 01. 20.)
Más pozitívum nemigen akad a filmben, a poénok a legtöbbször félrecsúsznak, a figurák inkább érthetetlenül és nem ironikusan bizarrok, a Veszélyes pedig megreked egy szatíra és egy bűnös élvezetnek számító B-film között félúton, így aztán egyik tábor rajongóit sem tudja kielégíteni. Több
Üdvözöl az Éden!
Fubar