Erufen rîto

Kohta és Yuka, a két egyetemista fiatal egy éjjel megmenti a tengerparton meztelenül megtalált Lucyt. A lány valójában egy sorozatgyilkos, akit a kormány üldöz, ám meghasadt személyisége révén a két új barát számára sem tiszta, hogy ki is ő valójában.

(erare)

Forgatókönyvíró: Lynn Okamoto, Takao Yoshioka
Ország: Japán
Premier: 2004.07.25.

1. évad (2004) - 13 epizód

2021.02.14 Maja386068

Szerintem furcsa története van, de mégis élvezhető. Ugyebár azt egy kicsit sajnálom, hogy a sok gyilkolás ellenére még mindig nem ijesztő. De aki nem bírja a vért, az ne nézze meg! Vannak benne cuki részek is, de ez a személyiségzavar nem tetszik ben... Több

2016.01.17 beero88

Nagyon véres és nagyon beteg anime. Csakis azoknak lehet ez gyöngyszem kik kedvelik a brutálisabb műfajt mert ez ízzig vérig az a téma. Egyébként nem mellékesen a története is nagyon tetszetős.

2015.02.11 Mirci

Ritkán nézek animét, de erre felfigyeltem és megnyaltam mind a tíz ujjam. Remek karakterek, jó sztori és cseppet sem unalmas akcióelemek.

2015.01.09 Phalanx

Nekem ez kevés a boldogsághoz. Animációs alakok felnőtteknek, szende szemmel játszanak el felnőttes szerepeket, gyilkolnak és kínlódnak.

A Stranger Things alkotói bevallották, hogy az egész sorozatra, és különösképp "Eleven" karakterére nagy hatással volt az Elfen Lied.Szerző: JokerOmen

Az animében szereplő "Nana" az eredeti "Elf Dal" (Goethe egyik alkotása, melyről az anime is a címét kapta) szereplője.Szerző: JokerOmen