Minden. Mindenhol. Mindenkor

Sandor

Tallie Medel
James Hong
Michelle Yeoh

Borzalmas fenyegetés készül eltörölni az összes, létező univerzumot. Látszólag semmi remény arra, hogy bárki is megmeneküljön, de talán még nincs minden veszve.

A létet fenyegető erőknek ugyanis Evelyn, a középkorú hölgy állhatja útját. Evelyn kínai bevándorlóként él az államokban. Egy… Több

Zene: Son Lux
Premier (HU): 2022.04.21. | Telekom TVGO (2023.02.17.) | Netflix (2024.02.01.)
Forgalmazó: Prorom

2024.02.19 Sandor

Átverés

Se füle, se farka. Biztos, ez a film is tetszik valakinek, nos, az nem én vagyok. Ugrálunk az univerzumok között, de minek? Nem bírom ezt a pörgést, tessék nekem komótosabb filmeket adni. Sorry. P.S. Az Oszkárokat meg végképp nem értem, de mindegy.

2022.07.15 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Ha kell, mindenhol elmondom!!!

Először, mikor kikapcsoltam a filmet, csak ízlelgettem, vajon mit is láttam, mit is értettem meg belőle? Dan Kwan és Daniel Sheinert rendezték a filmet és a forgatókönyvet is ők írták, és egyben ők is rendezték a filmet. Michelle Yeoh pedig eszmélet... Teljes kritika

2023.03.13 HE7EDIK

Értelmetlen katyvasz

Nagyon durva anyagot szívhattak ennek a filmnek nevezett összevisszaságnak a készítői, mert tudom, mostanság nagyon menő ez a multiverzum téma, na de ez mi volt? Maximum a hülyébbnél hülyébb jeleneteken lehet röhögni, főleg mikor a kiscsaj műbránerekkel harcol, hát ott tényleg hangosan felnevettem. Ennek ellenére számomra összességében egy élvezhetetlen katyvasz volt, Oscar-díj ide vagy oda.

2023.05.26 Ahoj poplacsek

Sűrű, komplex és baromi szórakoztató

Ez a film semmilyen korábbi filmélményhez nem volt hasonlítható. Iszonyúan vicces, közben tele van szőve filozofikus gondolattal és érzelemmel. Jamie Lee Curtis előtt pedig le a kalappal, tökéletesen játssza el a lepukkant kiskirály adóhivatalnokot, még nem láttam ekkorát alakítani.

2022.05.06 fankbringa

Mosó Meiling Mágikus Meséje a Megrögzöttségről

Képzeld el a Felhőatlaszt, ami generációkon átívelő mesét mond arról, hogy minden mindennel összefügg. Képzeld el a Mátrixot, ami leírja, hogy amit gondolsz magadról, az csupán egy szelete az igazságnak. Utána tedd bele az egészet egy mosógépbe és képzeld azt, hogy bármelyik mosógépből kiveheted az eredményt. Tisztán, egyértelműen és könnyen fogyasztható formában. Ezzel az ígérettel csábított a moziba az előzetes. Ami valójában fogadott, az a főhős ámokfutása, hogy felismerje mennyire fontos a jin és jang egyensúlya, hogy Joy (Öröm) nevű lánya hordozza magában a keserű pusztulást. A filmben végig harcolnak. Mindenki másért. A főhősünk a vállalkozásáért, a férje pedig a beteljesedésért. Nem csoda, ha a végén senki sem kapja meg, amire vágyott, de legalább megértették, hogy miért fontosak a kapcsolataik. Kinek ajánlom a filmet? Aki bírja a kínai stílust, szereti a csihi-puhit és a sci-fi meséket. Mindenki szuperhős, aki a saját maga teremtette ellenséggel harcol. Itt csak földön született kiválasztottak vannak, akik sokat bénáznak, de végül túlélik.

A film 62 729 816 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 34 886 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Amikor Joy találkozik Evelynnel az erdőben, a fegyvere folyamatosan változtatja a formáját. A másodperc töredékéig Oscar-díjjá alakul a kezében.Szerző: csd

Ke Huy Quan első nagyobb szerepe 20 év után.Szerző: csd

Abban az univerzumban, amelyben Evelyn filmsztár, valós felvételeket használtak fel Michelle Yeoh-ról.Szerző: csd

A film szinopszisát egészen az első előzetes megjelenéséig igyekeztek titokban tartani a készítők, így csak annyit lehetett tudni a cselekményről, hogy "egy nő megpróbálja befizetni az éves adót".Szerző: csd

(2022. 04. 23.)
A CSALÁD MINDEN, MINDENHOL, MINDENKOR
A Minden, mindenhol mindenkor nem találja fel a spanyolviaszt. A már bejáratott, más művekből összeollózott elemeket használja fel újra és vegyíti eredményesen. Bő kétórás szórakozásnak megfelel, ám földindulást generáló, kiemelkedő klasszikusnak kevés. Több

(2022. 07. 18.)
Minden lehet kung-fu: még egy multiverzumnyira duzzasztott családdráma is
“Minden lehet kung-fu” - hangzik el Dan Kwan és Daniel Scheinert (röviden: the Daniels) legújabb filmjében. A Minden mindenhol mindenkor ezt pedig szó szerint is veszi. A műdildókorbácsból a lányod el nem fogadásából és saját kisiklott életedből is lehet kung-fu. És mindez mindig mindenhol mindenkor működik. Több

(2022. 05. 08.)
Káoszból katedrális – Kritika a Minden, mindenhol, mindenkor című filmről
A párhuzamos dimenziók koncepciója a sci-fik és szuperhősképregények egyik alaptoposzából mára a mainstream filmgyártás univerzumépítő trendjévé duzzadt. A Minden, mindenhol, mindenkor összes elemét láttuk már, mégis virtuóz hévvel licitálja túl a multiverzumokat építő Marvel és DC filmjeit. Több

(2022. 04. 22.)
Dan Kwan és Daniel Scheinert filmjének címe egyáltalán nem hazudik. Annyi minden van benne, hogy azt képtelenség egy cikkben leírni. Kaotikusnak, zavarosnak és szétesőnek kellene lennie, ehelyett azonban végig érthető és élvezhető. Egy túltolt mestermű. Több

(2022. 06. 16.)
Az élet, a világmindenség meg minden
A Minden, mindenhol, mindenkor egyszerre utánozhatatlanul virtuóz mű és a kortárs filmtermékek receptjeinek csúcsra járatása, kisujjból kirázva. Több
Az Esernyő Akadémia
Dirk Gently