Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Ezra Miller
Ezra Miller
Alison Sudol
Dan Fogler

Történetünk immár harmadik fejezetéhez érkezett, amelyben a varázslóvilág két részre szakadt. Gellert Grindelwald összegyűjtötte követőit, sötét terve pedig megvalósulni látszik, így könnyen lehet, hogy a varázslókra és a muglikra is egy borzalmas korszak köszönt rövidesen.

Csupán egyvalaki… Több

Rendező: David Yates
Forgatókönyvíró: J. K. Rowling, Steve Kloves
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2022.04.14. | Telekom TVGO (2022.05.30.) | HBO Max (2024.02.16.)
Forgalmazó: InterCom

2022.10.15 Zsolt Szabó

Fantasy világ

Azért ezt a világot senkinek sem kell bemutatni, mivel már cirka 30 éve szerves része világunknak. Emlékszem, anno mekkora rajongás volt a Harry Potter kiadása körül, megrohamozták a könyvesboltokat a rajongók. Ez a múlt, a jelenben már ez nem annyira fényes, mivel a Warner Bros. a Legendás állatok és megfigyelésük 3.részét is elhozta nekünk, de csalódás keltően. Nálam az idei mozis paletta kihagyhatatlan filmje volt, de még én is jobbra számítottam (nem vagyok egy Harry Potter világ rajongó). De ahogy mondják, ízlések és pofonok. Már a film környékén és forgatása alatt is sok sok botrány volt. Lásd Johnny Deppet lecserélték (pedig szerintem kitűnő Grindewald volt), nem értettem egyet, és Mads Mikkelsen halovány volt, pedig szerintem jó színész. Ott van a másik olyan dolog, hogy Dumbledore professzort itt simán beállították homofóbnak, ami számomra úgy szintén kiverte a biztosítékot, és még sorolhatnánk. Nem csodálkoznák, ha ténylegesen a 4. és az 5. rész már el se készülne, vagy jó ideig jegelnék. Sajnos ez a film csak a nézhető kategória számomra. 6/10

2022.07.31 fankbringa

a nap véleménye

A titkok útvesztője

Ez egy olyan film volt, amit nagyon vártunk. A Harry Potter világ ráadás filmje. A helyzet az, hogy sok csalódást hozott. Ami pozitív, hogy a látványvilág, a grafika, a jelmez, díszlet mind kiváló. A gyerekeknek viszonylag tetszett, ezért kapott 3 cs... Teljes kritika

2022.04.19 Harper

A legunalmasabb film, amit az elmúlt években láttam

Ritkaság ha én kijövök egy mozi-filmről, mert ahhoz már rettenetesen unalmasnak és színvonaltalannak kell lennie a produkciónak, de a Legendás állatok 3-nak sikerült elérnie ezt a szintet. A legelső epizód elment kategória volt számomra, mert abban még akadtak szórakoztató elemek és a rendezés sem volt unalmas. Ám a 2022-es harmadik fejezet hihetetlenül gáz: a történetnek se füle se farka, a cselekmény pedig annyira értelmetlenül uncsi, hogy kb a 60.percnél még be is aludtam rajta. Számomra ez a film volt a mélypont az elmúlt egy év filmes terméséből. Nézhetetlen szint, max 15% -ot kaphat.

2022.07.21 csd

Már az előző két résznél is határozottan azt éreztem, hogy ennek a szériának már semmi köze sincs a Harry Potter világához, hiába van számos olyan adaléka, amellyel kötődni próbál. Nem igazán világos a karakterek a történésekre adott reakciója, az eg... Több

2022.06.02 JRD

Ebben a filmben a mugli barátja most nagyobb szerepet kapott. Azonban valahogy hiányzott Grindelwald igazi lénye. A harmadik részben megjelenő Mads Mikkelsen manipulatív fő gonoszként (annak ellenére, hogy hihetetlenül jó színész) nem tudta hozni az... Több

A film 454 675 887 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 254 633 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Ezra Miller körüli botrányok, valamint J. K. Rowling transz-ellenes kijelentései tovább csorbították a Legendás állatok-sorozat megítélését. Szerző: Gábor390920

A maga 2 óra 22 percével ez lesz a leghosszabb Legendás állatok-film.Szerző: hp

A produkciót az eredeti Harry Potter-filmekben Hermione Grangert alakító Emma Watson harminckettedik születésnapján mutatták be.Szerző: csd

Johnny Deppet a Warner Bros. stúdió azután menesztette a produkciótól, miután a színész pert vesztett a The Sun napilappal szemben, amelyben Deppet "asszonyverőnek" titulálták.Szerző: csd

(2022. 04. 23.)
GELLERT GRINDELWALD, A POPULISTA POLITIKUS
A Legendás állatok-sorozat harmadik részében a botrányt botrányra halmozó Johnny Depp helyett már Mads Mikkelsen alakítja a sötét varázslót, Gellert Grindelwaldot, aki a varázsvilág vezetésére tör, mindezt pedig demagógiával, hangzatos üzenetekkel és erőszakkal akarja elérni. Ismerős valahonnan? Több

Értékelés: 6.1/10
(2022. 04. 22.)
Kétségekkel ültem le a vászon elé, hiszen ha már a második rész ilyen gyenge volt, hogyan bír el a történet összesen öt egymásra építkező részt, közben növelve annak minőségét? Több