Az elveszett város

Oscar Nunez
Héctor Aníbal
Oscar Nunez
Sandra Bullock

A zseniális, ugyanakkor visszahúzódó írónő, Loretta Sage (Sandra Bullock) azzal töltötte az egész karrierjét, hogy népszerű romantikus-kalandregényeiben egzotikus helyekről írt.

A kötetekben mindig a jóképű címlapmodell, Alan (Channing Tatum) szerepel, aki mindig képes hősiesen viselkedni… Több

Rendező: Aaron Nee, Adam Nee
Premier (HU): 2022.04.21. | HBO Max (2022.10.21.) | Netflix (2023.10.21.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.08.08 R9CK3R

A sok lehúzás ellenére is megnéztem. Hát nem bántam meg egyáltalán, sőt nagyon is tetszett! Pont azt kaptam, amit vártam, egy kellemes kalandfilmet jó szereplőkkel, jó sztorival és jó helyekkel. Nem csalódtam egy percig sem! Aki még nem látta, feltétlenül nézze meg! :D

2022.04.23 Artemisia

a nap véleménye

Kalandra fel!

Sandra Bullock, Channing Tatum, Brad Pitt és Daniel Radcliffe klasszikus, kincskeresős-romantikus filmeket idéző kalandjának fő inspirációjaként A smaragd románcát nevezték meg az alkotók. A film többször is tudatosan reflektál Robert Zemeckis klassz... Teljes kritika

2022.04.30 Harper

Sandra Bullock közepes kalandja, néhol egy-egy jó poénnal

A már 57 éves - de inkább negyvennek kinéző - Sandra Bullock egy csetlő-botló, dzsungeles kis vígjátékban bukkan fel idén tavasszal, mely Az elveszett város (The Lost City) címet kapta. A központi karakter egy kiégett írónő, Loretta Sage (Sandra Bullock), aki a romantikus kalandregények nagyágyúja Amerikában. A főgonosz furcsa módon a Harry Potter filmekből ismert, 164 centis, de szakállban pompázó Daniel Radcliffe, aki elrabolja Lorettát és egy eltűnt 16. századi város felkutatására kényszeríti valahol a trópusokon. Loretta segítője a hivatásos túszszabadító, Jack (Brad Pitt) és regényeinek borítóhőse, Alan (Channing Tatum). Kettejük kontrasztja - a vérprofi kommandós és a kigyúrt, de csak szerencsétlenkedni képes szépfiú - megmentik a filmet, mely amúgy nagyon halovány lenne. Így is azonban csak közepeske. A Nee testvérek által rendezett vígjáték romantikus kalandfilmként került meghatározásra, de sajnos a romantikus szál kevéssé működik. A 22 éves korkülönbséget áthidalni próbáló párosban az idősebb Bullock aligha hihető módon csábítja el a kigyúrt Channing Tatumot. A film nálam közepes: 55-60%.

2022.05.02 indingo

Valahogy szeretem Sandra Bullockot, ha bénázós karaktert játszik. Channing Tatumnak is jól állt a szerep, de Daniel Radcliffe negatív karakter szerepeit imádom. A történet nem túl bonyolult és sejthető a végkifejlet is, mégis kellemes kikapcsolódást ... Több

2022.06.20 Yosihiro

Egy elveszett kaland

Nem vártam sokat ettől a filmtől, nem is kaptam. Kicsit gyerekesen indul a történet, mint valami bénázós alkotás. Ezután kapunk némi kalandra emlékeztetőt Brad Pitt jóvoltából, ezt követően azonban gyenge és közepes színvonalon mozog ez az alkotás. V... Teljes kritika

A film 487 012 651 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 284 113 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Brad Pitt a film eredeti címéhez (The Lost City) hasonló 'The Lost City of Z' (2016) című filmben is dolgozott (executive producere-ként). Rajta kívül több olyan személy is van, aki minkét alkotásban szerepelt. Szerző: Képkockák

Adam Nee, a film rendezője az egyik jelenetben rendőrként tűnik fel.Szerző: Képkockák

Abigail Fairfax fegyvere egy Walther PPK.Szerző: Képkockák

A film eredeti címe "The Lost City Of D", de végül a "D'-t levették a címből.Szerző: Képkockák

(2022. 04. 23.)
AZ ÍRÓNŐ KICSI KINCSE
Sandra Bullock és Channing Tatum keveredik trópusi kalandba Adam és Aaron Nee filmjében. A végeredmény egy helyenként működőképes, de nagyrészt kiszámítható műfaji film. Több

Értékelés: 7.5/10
(2022. 04. 22.)
Azt mondják, manapság már nem éri meg olyan filmeket készíteni, amelyek kizárólag a szereplők star powerjére építenek. Az elveszett város sikere épp azt bizonyítja, hogy ez az elmélet egy elég nagy marhaság. Több

Értékelés: 5.8/10
(2022. 04. 22.)
Mindezek ellenére egy egyszer nézhető, kikapcsoló humorforrás, amely ajánlott fanatikus kalandfilmrajongóknak, vagy annak, aki tartalmilag egy kicsit másabb közönségfilmet nézne, mint amiket mostanában megszokhattunk. Több