Pistol

A film Steve Jones, a Sex Pistols legendás gitárosának emlékiratai alapján készült, aki hozzájárult a punkforradalom elindításához Nagy-Britanniában.

(Hupka Adrián)

Rendező: Danny Boyle
Premier: 2022.05.31. | Disney+ (2022.09.07.)

Maisie Williams

2022.06.29 DReyy10

Fuh, ez a sorozat eszméletlenül pörgős, mindenkinek csakis ajánlani tudom!

2022.06.12 Zsófia

Nekem a színészi alakítások annyira nem jöttek be, de összességben nagyon meg vagyok elégedve a sorozattal.

A sorozat Steve Jones gitáros Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol című memoárja alapján készül. Danny Boyle rendező a következőképpen nyilatkozott: "Képzeld el, hogy betörsz a haverjaiddal a Korona és a Downton Abbey világába, és ordítod a dalaidat és a dühödet mindarra, amit képviselnek" - mondta korábban Boyle. "Ez az a pillanat, amikor a brit társadalom és kultúra örökre megváltozott. Ez a brit utcai kultúra detonációs pontja... ahol a hétköznapi fiataloké volt a színpad, és kitombolták magukat és a divatjukat... és mindenkinek néznie és hallgatnia kellett... és mindenki félt tőlük vagy követte őket. A Sex Pistols. A középpontban egy fiatal, bájos, írástudatlan kleptomániás, a kor hőse, Steve Jones állt, aki saját szavaival élve minden idők 94. legnagyobb gitárosa lett. Így jutott el idáig."Szerző: Hupka Adrián

2021. májusában a Sex Pistols énekese, John Lydon, ismertebb nevén Johnny Rotten tiszteletlennek nevezte a tervezett sorozatot. Elárulta, hogy nem adta beleegyezését a projekthez, és az sem tetszett neki, hogy egy véletlenszerű színész játssza őt a sorozatban. Lydon közölte, hogy jogi lépéseket fog tenni Boyle és a minisorozatban résztvevő emberek ellen. Szerző: Hupka Adrián