Karácsonyi mese

Karácsonyi mese

Sagan om Karl-Bertil Jonssons julafton

Egy kedves svéd kisváros lakói már izgatottan várják a karácsonyi ünnepeket. Karl-Bertil mindössze 14 éves, a jövője azonban úgy tűnik, már most el van rendelve, hiszen édesapja a Tyko Johnsson áruház igazgatója, akitől majd egyszer átveszi a pozíciót.

Karl azonban sokkal nagyobb dologról… Több

Rendező: Hannes Holm
Ország: Svédország
Premier (HU): 2021.12.23. | Telekom TVGO (2022.04.28.) | HBO Max (2023.11.09.)
Forgalmazó: Vertigo

2023.11.14 Ahoj poplacsek

Eléggé durván és több ízben bealudtam rajta

Tekintettel a pozitív szociális üzenetre, adok rá 3 csillagot. De pusztítóan unalmasnak találtam. A kivitelezés bárgyú és figyelemre méltóan humortalan. Humortalan alatt nem azt értem, hogy mellőzi a viccelődést a téma komolyságára és ünnepélyes fennköltségére tekintettel, hanem úgy humortalan, mint az 1980-as évek legendásan iszonyú sz*rvicc kiadványa, a Hahota magazin. Próbálkozások voltak rá. El se hiszem, hogy ezt a filmet ugyanaz a Hannes Holm rendezte, mint „Az ember, akit Ovénak hívtak” című filmet. Nem értem, totális rejtély számomra. A személye volt az, aki miatt letöltöttem.

2021.12.27 Buffy

Kedves és aranyos történet, amivel nagyon is rá lehetett hangolódni az ünnepekre, de valahogy olyan felejtős. Nem az a karácsonyi mese, amelyet minden évben megnézne az ember.

2021.12.25 Zsófia

Családi filmezéshez tulajdonképpen ideális, de ennél többre nem igazán alkalmas. Ezt nem fogja akarni az ember többször megnézni.

A film 4 522 946 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 825 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Karácsonyi mese eddig csupán egy filmes feldolgozást kapott, amely 1975-ben jelent meg, a svéd tévécsatornák pedig minden karácsonykor sugározzák.Szerző: csd

A film Tage Danielsson azonos című bestseller regénye alapján készült.Szerző: csd

Mr. Corman
2021