Stuart atya (Stu atya)

Stuart atya (Stu atya)

Father Stu

Egy majdnem halálos motorbaleset után Stuart Long bokszolói karrierje kerékbe törik. Annak ellenére, hogy az orvosok csekély esélyt adnak neki a felépülésre, sikerül túlélnie. A halállal való szembesülés arra készteti Stuartot, hogy megtalálja a hitét, ami arra viszi őt tovább,… Több

Forgatókönyvíró: Rosalind Ross (I)
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2023.05.04. | HBO Max (2023.01.30.)
Forgalmazó: Vertigo

2024.01.12 Majorkas

Tényleg jó

Nálam prioritást élveznek az igaz történetet feldolgozó filmek, és meglepődtem, hogyan tudták ezt eltitkolni több mint egy évig, és hamarosan el is fog tűnni a Maxról, ami számomra szintén érthetetlen. Szerencsésnek tartom magam, hogy még láthattam. Szép, de szomorú történet is egyben.

2022.09.19 Klauka89

Valóságszagú, ahogy próbálkozik mindennel Stuart, hogy bizonyítson, hogy megtalálja az útját egy olyan családban, ami tele van feszültséggel és sérelemmel az öccse korai halála miatt. Ráadásul meg van áldva egy iszákos, nem törődőm apával (Mel Gibson... Több

2023.02.08 erahurka

Plusz fél csillag, mert igaz történet. Ha nem így lenne, panaszkodnék, hogy már megint többet akartak beletenni, mint ami hihető, vagy elfér két órában, ebből ezek szerint az első nem áll. Viszont lehetett volna vágni néhány szálból, mást meg jobban ... Több

2022.09.03 uniterra

Nekem tetszett, valóságszagú volt, s nem cinderellás. Ilyen is kell, a folyton az unieverzumot karddal megvédő bádogemberek mellett.

2023.02.04 szemtelen

Vallás és emberiség

A kétórás film egy élettörténet valós, drámai meséje, amiben Stu atya Stu Longként kezdi az életét, egy bántalmazó atya és egy hatástalan anya gyermekeként. Stu nagy elszántsággal rendelkezik, de az élet kihívásait mégis sorozatos kudarccal teljesíti, majd hosszú útkeresés során jut el a papság gondolatáig. Stu lendületes, magabiztos és nyers, de nyitott szívű. Jellemének némileg ellent mont, amikor pont szerelmét hagyja cserben érzelmeivel. A filmes csomagban kapunk két kiemelkedő világsztárt Wahlberg és Gibson személyében, ami azért nem a véletlen műve, ugyanis Wahlberg finanszírozta a teljes filmet, és Gibson partnere írta és rendezte a produkciót. A film egyik nagy erénye, hogy a két óra alatt fokozatosan építkezik, és egyre erősödik az üzenete, mely szerint Stu atya megértette, hogyan kell kapcsolatot teremteni a kétkedő és bizalmatlan emberekkel és a nem hívőkkel. Ez a film elég sok igazi, szívből jövő érzelmet és érzést vált ki, ami még sokáig elgondolkodtat a filmnézés után is. Véleményem szerint van aktualitása, ez egy kiváló történet arról, hogy sosincs késő a megváltáshoz, az átalakuláshoz és a megbocsátáshoz.

A film elején Stu anyja azt javasolja, hogy keressen munkát egy olajfúrótornyon. Mark Wahlberg szerepelt a Mélytengeri pokol című filmben, amelyben az általa alakított karakter szintén egy olajfúrótornyon dolgozott.Szerző: csd

A kocsmatöltelék, aki a balesete előtt beszél Stuhoz, Isten hangja vagy hírnöke.Szerző: csd

Mark Wahlburg maga is hívő katolikus, és egy pap bátorította, hogy mesélje el Stu atya történetét.Szerző: csd

A film szereplőgárdájában egy Oscar-díjas színész, Mel Gibson, illetve két Oscar-jelölt: Mark Wahlberg és Jacki Weaver is szerepel.Szerző: csd

Julia
A műsorlista