Lego Batman - A film

Lego Batman - A film

The LEGO Batman Movie

Egyáltalán nem kockák. Dilisek, felelőtlenek, tele vannak ötlettel. A LEGO kaland bebizonyította, hogy sok humorral és fantáziával világokat lehet teremteni, és azután átépíteni őket, és most az előző film alkotói újabb dilivel támadnak: LEGO Batman történetével.
Gothamben hatalmas változások… Több

Rendező: Chris McKay
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Dánia
Premier (HU): 2017.02.09. | HBO Max (2021.07.04.)

2023.01.12 Victorine

Imádtam, szerintem baromi jók a poénok, nyilván van, ami már kicsit fárasztó, de ez nem von le semmit az élvezhetőségéből. A magyar szinkron is el lett találva, pedig általában inkább eredeti nyelven, felirattal nézek mindent. Nekem személy szerint jobban tetszett, mint a Lego kaland.

2017.09.28 Lamboh

A Lego Kaland után nagyon vártam már ennek az animációs filmnek a megjelenését, és nem kellett csalódnom. Régen röhögtem rajzfilmen annyit, mint amennyit ezen. Batman és Robin lego változata halálos duót alkot együtt :D Megmondom őszintén, eltudnék viselni egy második részt.

2019.07.23 Ms. Akárki

Kifejezetten tetszett felnőtt fejjel is. Igazán egyedi megoldás ez a kockavilággal filmeket alkotni. Batman meg a mesékben is egy igazi egyéniség, úgyhogy itt is ütős volt, ahogy meg akarja menteni a városát Joker ténykedésétől.

2022.08.01 Jocpappa

10/10

Az abszolút 10/10, minden idők TOP3 meséjének egyike. Szellemes, kreatív, tele van kiszólásokkal, easter eggekkel. Kiváló önkritikája és paródiája a Batman-témának. Batman macsósága, szuperegója minden megszólalásával egyre viccesebb. A történet is jó, de a megvalósítása teszi bravúrossá. Az egyik kedvencem. 27 évesen is ugyanolyan vicces volt, mint 22 évesen. "Ki vezet ilyen autót, (Batman) Csipázzad milyen zsír!"

2019.04.17 Norbert93

Ez a LEGO film sokkal, de sokkal ütősebbre sikerült, mint a Batman filmes adaptációk jelentős része, kezdve itt a nevetséges Batman vs Superman c. filmmel. Már az első képkockától kezdve vicces, Batman és Joker haláli jó karakterek, nagyon szerethetőek, bár a film végét kicsit összecsapták. Nem csak gyerekeknek!

A film összbevétele 311 950 384 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 146 573 448 forintot termelt. A hazai mozik összesen 105 025 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben látható építményeket a LEGO munkatársai rakták össze, s valamennyinek az ötlete tőlük is származott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A közhiedelemmel ellentétben a film nem stop motion technikával készült, hanem teljes mértékben animált.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ralph Fiennes személyében a harmadik angol (és Oscar-jelölt) színész kölcsönzi Alfred Pennyworth-nek. A karaktert korábban Michael Caine és Jeremy Irons is megszólaltatta. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rosario Dawson negyedik alkalommal vállalt szinkronszerepet egy DC-Warner animációban (korábban a Csodanőben, az Igazság Ligája: Atlantisz trónjában és az Igazság Ligája a Tini Titánok ellenben működött közre). Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 03. 09.)
A legmenőbb Batman-film legóból készült
Egyértelmű volt, hogy az elképesztően sikeres Lego-kalandot további filmek fogják követni, és az sem ért senkit meglepetésként, hogy a 2014-es animációs film legnépszerűbb karakterét, Batmant tették meg az új Lego-film főszereplőjének. Ha eltekintünk bőrlehúzás- és játékreklám jellegétől, könnyű lesz imádni a Lego Batmant, hiszen nemcsak egy zseniá... Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 02. 11.)
A Denevérember üreges talpú verziójának már A LEGO kalandban is akkora volt az arca, hogy alig fért el a szélesvásznon. Ha nem csinálnak neki egy külön mozifilmet, alighanem végighajtott volna a stúdió főnökein a Batmobillal. De megkapta. És mi jártunk vele a legjobban! 85/100 Több

(2017. 02. 09.)
Egy irgalmatlanul vicces animációs filmről van szó, amivel nagy eséllyel, a DC rajongók fognak a legjobban összebarátkozni, de kétlem, hogy bárki rossz szájízzel távozna a moziból. 8/10 Több

(2017. 02. 13.)
A Denevérember azon rajongói, akik nemcsak ismerik a karaktert, de még humorérzékük is van, imádni fogják a Lego Batmant (Csakúgy, ahogyan a 10-en éves gyerekek, vagy bárki, aki vevő egy roppant szórakoztató animációs filmre.) Így részemről sem kérdés, hogy ez bizony 8 (nagyon is működő) cápariasztó bat-spray a 10-ből. NANANA menjetek moziba!... Több

(2017. 02. 15.)
Azoknak, akikben még él a gyerek, és A Lego kaland tetszett, garantáltan ez is fog. Akiknek nem, azok ne is próbálkozzanak, bár nagyon tudom őket sajnálni. Szó mi szó, ezt megint jól összerakták! 8/10 Több