A kis herceg

A kis herceg

The Little Prince
Mithrel

Egy kislányt megpróbálja felkészíteni az édesanyja a felnőttek világára, melyben élnek, azonban a szomszédban lakó különc pilóta némileg némileg beleszól a dologba. A férfi bevezeti új barátját egy csodálatos világba, melyben bármi megtörténhet. Ekkor veszi kezdetét a lány káprázatos utazása a… Több

Rendező: Mark Osborne
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2015.11.05. | HBO Max (2021.10.30.)
Forgalmazó: A Company

2021.04.17 G.Noir

Számomra pozitív csalódás volt a film. Nagyon tetszett, hogy nemcsak adaptálja az eredeti történetet, hanem annak szellemisége nyomán tovább mer haladni. Ezzel nemcsak megadja a tiszteletet a könyvnek, hanem értő módon építkezik is rá. A készítők rés... Több

2016.05.19 Yosihiro

Nagyon csodaszép animáció. A kisherceg modernkori feldolgozása ami nagyon jól sikerült . csak ajánlani tudom mindenkinek! Üdv Yosi

2017.02.17 dulkap

Az ember mindig fél, mikor egy klasszikus művet újra feldolgoznak. Szerencsére egy nagyon jól sikerült és szerethető filmet csináltak a készítők, amiben jól ötvözik a két animációs technikát.

2016.05.27 Bogi87

Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg című művén alapuló animációs film mind mondanivalójában, mind grafikájában egy jól sikerült mű.

2017.07.10 Deku

Gondoltam belefogok ebbe a mesébe de sajnos nem tetszett, maga a rajzolása és a párbeszédek nem tudtak meggyőzni. Érződött, hogy francia filmet látok és emiatt nem jött át.

A film összbevétele 97 571 250 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 81 686 757 forintot termelt.

77,5 millió dolláros költségből jött létre.Szerző: Archívum

James Franco és Rachel McAdams korábban játszottak már együtt az Every Thing Will Be Fine (2015) c. filmben. Szerző: Archívum

Jeff Bridges [Iron-Man], Rachel McAdams [Doctor Strange], Paul Rudd [Ant-Man] Benicio del Toro [Guardians Of The Galaxy] mindannyian játszottak már Marvel filmben. Szerző: Archívum

Marion Cotillard és Rachel McAdams korábban együtt szerepeltek már a Midnight Paris (2011) c. filmben. Szerző: Archívum

(2016. 01. 06.)
Felnőni hülyeség
Kockázatos vállalás volt, de sikerült: A kis herceg új animációs feldolgozása épp olyan érzékeny, emberi, elgondolkodtató felnőttmese lett, mint az eredetije. Több

(2015. 12. 27.)
„Aki hagyja, hogy megszelídítsék, az a sírás kockázatát is vállalja vele.”
Hozzánk is elérkezett hát Antoine de Saint-Exupéry varázslatos meséje, melyen generációk sora nőtt fel. A mesét nézve elmondhatjuk: a kis herceg nem csak a rókáját – de minket is megszelídített, és csak azt tudjuk tanácsolni: ti is hagyjátok magatokat, nem bánjátok meg…… Több

(2015. 11. 04.)
Manapság az ember kellő gyanakvással kíséri minden klasszikus irodalmi mű modern adaptációját, különösen, ha továbbgondolásról, ne adj Isten, folytatásról van szó, mivel általában ezek a próbálkozások igen ritkán tudnak felnőni az eredeti műalkotás színvonalához. Több

(2015. 11. 03.)
Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan
Csodálatos atmoszférát teremt, felejthetetlen képekkel ajándékoz meg – így például a rózsalugas lélegzetelállítóan álomszerű, a kis herceg és a róka közös jelenetei pedig gyönyörűen meghittek. A kedves és stílszerű zenei anyag (Hans Zimmer) csak kiegészíti a katarzist, amit a legtöbb könyvrészletnél érzünk. Több

(2015. 11. 09.)
A 2015-ben vásznakra vitt A kis herceg méltó adaptációja és ezáltal jó kiegészítése Exupéry művének. Komolyan veszi a könyvet, jól megfogja az eredeti lényegét. Több