The Nice Guys
Rendes fickók

Egy magánnyomozó a 70-es évek Los Angelesében egy lecsúszott pornosztár öngyilkossága után nyomoz. Az ügy talán mégsem olyan egyszerű, mint amilyennek első látásra tűnik. A detektív egy összeesküvés nyomára… Több

Premier (HU): 2016.05.26.

2023.03.05 Erik Csok

Az utóbbi idők legjobb akció-vígjátéka!

Ha jól emlékszem, kb. egy éve láttam. Akkor nagyon tetszett, a kedvenc filmjeim között is emlegettem, sőt, ha nagyon őszinte akarok lenni, még most is oda tartozik. Nagyon sokat lehet rajta nevetni, és remek akciójelenetek vannak benne. Érdekes a sztori, és Ryan Gosling, hiába nem nagyon bírom, de ebben a filmben nagyon nagyot játszik, ezt aláírom. És szerintem neki amúgy ezek a filmek jobban állnak, mint sem a komolyabb hangvételűek. Russel Crowe pedig, mint mindig, itt is jól játszik. Az a fajta film, amit bármikor elő lehet venni és megnézni, hogy aztán úgy állj fel a székből, hogy annyit nevettem ezen a filmen, hogy csak na.

2016.06.02 ArpiHajdu és Réci

Régen nevettem ennyit egy film során. Ryan Goslingot jó színésznek tartottam, most pedig megmutatta, hogy szórakoztatni is tud. Russell Crowenak pedig sikerült elfeledtetnie a Nyomorultakbeli "alakítását". Az év egyik legszórakozatóbb filmje, hiába v... Több

2017.02.17 dulkap

Remek kis buddy-movie kiváló színészekkel, izgalmas és vicces forgatókönyvvel. Ugyan időnként feleslegesen próbál dramatizálni és a film ritmusa is meg-megdöccen, de ettől függetlenül egy nagyon élvezet akciómozi, remek hangulattal és jó poénokkal.

2016.05.27 Bogi87

Shane Black 1977-ben játszódó rendkívül szórakoztató vígjátéka egyszerre frappáns, szókimondó, pörgős, váratlan és még tartalmas is. Ryan Gosling és Russell Crowe a csúcsformáját hozza ebben az akcióvígjátékban.

Nekem ez csak átlagos.Persze,azért nem rossz,de nem lesz kedvenc.Retro,vicces,pörgős,de valahogy mégsem jött be nekem teljesen.Sorry Russell és Ryan,de én többször nem vagyok rá kíváncsi.

A film összbevétele 62 788 218 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 158 342 526 forintot termelt. A hazai mozik összesen 109 978 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film nyitányában a Warner Brothers 1970-es évekbeli logója látható.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A liftes jelenetben ugyanaz a zene szól a háttérben, mint a Blues brothers című film liftes jelenetében.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Shane Black azért helyezte a '70-es évekbe a történetet, mert akkoriban csak a pornóról, a drogokról és a légszennyezettségről szólt minden. Azt is elmondta, hogy nem bánja, hogy korhatárosak a filmjei.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Miután Ryan Gosling meglátta a szkriptet, azonnal felkereste a készítőket, hogy szeretne szerepelni a filmben. Ő vetette fel Russell Crowe nevét, aki azonnal igent mondott, amint meghallotta, hogy Gosling is szerepelni fog benne.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 06. 01.)
Ha valamit felrónék Blacknek, az csupán az ügy megoldását jelentő összeesküvés lenne, kicsit elnagyolt lett ugyanis az eseményeket mozgató háttérsztori, de annyi baj legyen: a hangsúly úgyis a nevettetésen és a múltidézésen van – és abban bizony egy percig sincs hiba. Több

Értékelés: 8.3/10
(2016. 06. 10.)
Rendes Fickók (The Nice Guys, 2016) – kritika
Végső soron kiváló filmnek tartom a Rendes Fickók-at, rég találkoztam ennyire jól összerakott vígjátékkal. Erős és néhol kegyetlen humora ellenére hiszem, hogy mindenki számára élvezhető darab, kiváló rendezésben, nagyszerű színészjátékkal illetve pazar módon megírt karakterekkel; és itt nem csak a főszereplőkre gondolok. Garantált szórakozást nyúj... Több

(2016. 06. 22.)
A box office szakértők szerint milyennek kell lennie egy akciófilmnek 2016-ban? Ki nem szarja le? Shane Blacket csak az érdekli, hogy szerinte milyennek kell lennie. Ha lenne még VHS, ezt a kazettát addig csévélném a kedvenc jeleneteim között oda és vissza, amíg Russell Crowe és Ryan Gosling (mű)bőrkabátja szét nem mosódik a képernyőn. Vagy még ann... Több

(2016. 12. 29.)
Összességében a Rendes fickók minden igyekezet ellenére egy teljesen átlagos és közepes film, pár szórakoztató poénnal. Nem ajánljuk magas igényű nézőknek és azoknak, akik számára fontos a minőség, illetve a filmek nézése közbeni agymunka. Több

(2016. 05. 26.)
Üdv a 70-es években!
Könnyed, mocskosul laza, szabad szájú, de nem trágár (csak egy kicsit), egy szóval kiváló műfaji alkotás. Igazi felüdülés két szuperhősös film között. Remélem anyagilag is sikeres lesz, mert akkor még sok hasonló jön majd, mindannyiunk örömére. 8/10 Több