Fenyvesi Zoltán

A Tiszta szívvel című játékfilm főhőse egy fiatal húszéves fiú és barátja, a volt tűzoltó. A páros agya egy idő után teljesen elborul, mivel úrrá lesz rajtuk a pánik, hogy életük és létezésük a társadalom számára felesleges. Az alvilág berkein belül próbálnak meg érvényesülni, ám miután ez a… Több

Rendező: Till Attila
Forgatókönyvíró: Till Attila
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2016.05.01. | Cinego (2023.05.04.) | Netflix (2023.06.22.) | HBO Max (2023.11.15.) | Filmio (2023.12.28.)

2023.12.17 Ари Шандор

Ez a természet?...hogy így megyünk a susnyásba...?

:-) Imádom. A legjobb magyar filmek közt van nálam. Többször nézős. Jó a sztori, jó a csattanó... Én nem olvastam előtte semmit, csak úgy megnéztem. Aztán másnap újra. És azóta még párszor. Nagyon jól találták el, hogy a hátrányos helyzetű emberekkel (nem tudom, hogy most mi a PC megfogalmazása) forgatott film egyáltalán (tényleg sehol) nem kellemetlen annak ellenére sem, hogy néhol komikus helyzetet teremtenek. Szerintem igazán jó film.

Mi a pozitívuma ennek a filmnek?Hogy vége lett,és nem kell többet megnéznem.Amatőr benne mindenki,és minden!Gyenge produkció.

2017.07.10 Deku

Egyszerűen nem. Szerintem csupa hype volt az egész. Ráadásul a semmire. Elhanyagolható színészi játékkal övezett film ez is. Csalódás az, hogy nem jött ki belőle több.

2017.04.10 indingo

Tavalyi év legjobb filmje nálam, és nem a magyarok között, hanem úgy összesen. Tillából ki se nézek ilyen gondolatokat. A történet remek volt és imádtam a szereplőket is.

2016.05.05 dulkap

Már jópár éve kerülöm az előzeteseket, leírásokat, kritikákat a sok spoiler miatt. Nagyjából készítők, stílus és plakát alapján belövöm, hogy érdekel-e és azért moziba járóként az előzeteseket sem lehet teljesen elkerülni. Ezt csak azért írom, mert l... Több

A film összbevétele 45 358 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 21 000 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 21 003 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Tiszta szívvel volt Fenyvesi Zoltán első nagyjátékfilmje, amelyben szerepet kapott. Szerző: Szilonka

A film fő gonoszát játszó Vitanovics Dusán polgári foglalkozása idegsebész. Szerző: Hablaty

A Tiszta szívvel Till Attila második nagyjátékfilmje. Szerző: Hablaty

A Tiszta szívvel című filmet nevezte Magyarország a 2017. évi Oscar-díjra.Szerző: Hablaty

(2016. 04. 29.)
Belülről jön
Ide nekünk a magyar zsánerfilmet, mondogatjuk jó ideje, ám miközben ezt mondogatjuk, igazából olyasmi mozira várunk, mint amilyen Till Attila második nagyjátékfilmje. Lehetnek hibái, de legyen vér a pucájában, gondolatok az agyában, s dobogjon valami a mellkasában. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 04. 29.)
Rokkant lettem, bérgyilkolnék
Lövöldözés, szerb maffiózók, pia, csajok, vérebek – és kerekesszék és rokkant-moped. Tilla megmutatja: egy akcióvígjátéknak szíve is lehet, tiszta szíve. Kritika. Több

(2016. 05. 10.)
Húsz esztendőm eladom
Nem akar nagyot mondani és mutatni, de azt a lehető leghitelesebben. 7/10 Több

(2016. 05. 08.)
A film, ha lelke van
Ez az új magyar mozifilm remek, kiemelkedő darabja a napjainkban reneszánszát élő, egyre magasabb színvonalú alkotásokat kitermelő magyar filmgyártásnak. Több

(2016. 05. 26.)
Tiszta Szívvel
Most már végleg más szemmel kell hogy nézzek majd az eljövendő magyar filmekre, és ez az én időszámításom szerint történelmi pillanat. Több