Zanox – Kockázatok és mellékhatások

Zanox – Kockázatok és mellékhatások

Zanox

A 18 éves Misi egy rendkívül gtlásos srác, aki évek óta szerelmes Jankába, a fiú azonban képtelen megtenni az első lépéseket. Pánikrohamai ellen a Zanox nevű kísérleti gyógyszert fogyasztja, amelynek váratlan mellékhatásai jelentkeznek.

A gyógyszer segítésgével Misi képes utazni az időben, így… Több

Forgatókönyvíró: Baranyai Gábor Benő
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2022.05.26. | Cinego (2022.09.29.) | HBO Max (2023.02.18.) | Netflix (2024.01.02.) | Filmio (2024.01.04.)
Forgalmazó: MoziNet

2024.01.05 Fikatours_blogger

Baranyi Benőnek sikerült megoldani egy magyaros időutazást, hogy ne legyen idétlen, mégis áthassa a sci-fi világa. Remek történet, remélem, további hasonlók kerülnek ki a keze alól. Külön tetszett, hogy vidékre tette a történetet, és hogy nem az unásig ismert arcokat láthattuk a főbb szerepekben.

2022.09.03 Eastern79

Magyar időhurok

Bálint Előd valószínűleg erre a szerepre született, ráadásul egy új műfaj is szárnyát bontotta a Zanox képében; hello balkáni-romantikus-sci-fi! Az hagyján, hogy egy pálinka és egy kísérleti gyógyszer segítségével lehet utazni az időben, de az időhurok koncepciójába bőven belefér a romantika, a krimi és egy szatyor bundáskenyér. Abszolút magával ragadó, egyedi képi világú, remekül megírt történet brilliáns párbeszédekkel, remek színészekkel, finom humorral, ahogyan csak mi magyarok tudunk filmet készíteni. Igazi különlegesség, minden ízében friss és egyedi.

2022.12.02 Dorkateo

Nem értem, mi szükség volt még egy időhurkos filmre. Semmi újat nem látok benne, vontatott, nehézkes, unalmas.

2022.05.26 piZZola

A képi világa eszméletlenül hangulatos, és mondanám, hogy ennél nekem nem is kell több, de a dialógusok hihetetlenül jól meg vannak írva. Ez csak nálam plusz!

2022.05.27 Torres9

Furcsa egy film, nem az a tipikus magyar alkotás, amire alapból számítanánk. Tetszett, hogy nagyon merész volt a sztori elgondolása, és hogy azt bátran végig is vitték a készítők. Részemről jár az öt csillag!

A film 20 291 075 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 14 092 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Baranyi Benő első nagyjátékfilmje.Szerző: csd

(2022. 06. 26.)
Vissza a magyar jövőbe
Magyarországon nem gyakran készül sci-fi, főleg nem időutazós, azonban Baranyi Benő első mozifilmje, a Zanox ebbe a műfajba tartozik, sajátos magyar változata a Vissza a jövőbe és a Pillangó-hatás című klasszikusoknak. Több

Értékelés: 6.3/10
(2022. 05. 25.)
Baranyi Benő első filmje egészen impozánsra sikeredett és nagy reményekkel indul majd premiernek, habár a Katinkával kapcsolatban is voltak elvárásaink, amelyek nem teljesültek. A koncepció megfelelő importjához kellett a rendezői teljesítmény, nem lett volna elég más teljesítményéből gazdálkodni, így egy kellemesen önreflektív alkotás tudott szüle... Több