Közösség

Vélemény:

 

83 Én, a robot

(2004)

Ha már robotok: ez inkább hihető, mint az Alkotó

 
Jerico   2023.10.13 07:10
0

Ha annyira robotos filmre vágyunk, az Én, a robot sokkal hihetőbb sztorit vázol fel, mint Az Alkotó, melybe még a készítők is belekavarodtak arról, hogy mit is akartak vele üzenni. Ennél a filmnél Will Smith révén egyértelmű minden: kapunk egy logikus történetet, egy izgalmas nyomozást és rengeteg látványos akciót, melyek végén összeáll az egész. Ez az, ami nem jött össze sehogyan sem Gareth Edwardsnak Az Alkotóval. Az Én, a robot legnagyobb előnye maga Will Smith, aki egyszerre tud poénos és hősies lenni, miközben egy kis flörtre is van ideje. Fényt derít a nyitójelenetben felvázolt talányra, és kideríti, ki áll a rejtélyek mögött. A film aktualitása sem kérdéses: örök dilemma ugyanis a XXI. században, hogy a mesterséges intelligencia részese lehet az emberiség pusztulásának, illetve ha lesznek robotok, akkor azok felhasználhatóak lesznek-e egy hatalomátvételre. Az Én, a robot egy szórakoztató sci-fi-akció, mely Will Smith miatt többször nézős. Nálam 4 csillagos és megérdemli a 80%-ot is. Százszor inkább, mint Az Alkotó.