Közösség

Vélemény:

 

79 Fehér pokol

(2011)

A negyedénél besokalltam a hülyeségtől

 
Ahoj poplacsek Nézhetetlen  2024.03.04 22:30
1

Liam Neeson egy megkeseredett özvegyember, akinek az a melója, hogy valami sarkkörön túli melósok körül kell vadászgatnia a ragadozókat, biztonsági okból. OK, higgyük el, hogy van ilyen. Egy nap ő és x db melós felszállnak egy repülőre, amelyik lezuhan a sarkköri semmi közepén. A sarkköri semmi közepén aztán ezek a lezuhant emberek előszeretettel baszogatják egymást, és közben ebből a semmiből nagyszámú nagy testű farkas támadja őket. A semmi közepén, ahol ha éppen nem zuhan le repülő, akkor nincs mire vadászniuk ezeknek a ragadozóknak. Szóval ott se kellene lenniük, mert ha ott lennének, már éhen lennének halva. Azt hiszem, az volt a konkrét pillanat, amikor azt mondtam, hogy na jó, ezt már nem vagyok hajlandó tovább nézni, amikor egy megaóriási falka elől menekülve egy öngyújtóval és pár papírdarabbal és gallyal gyújtanak egy ökölnyi tüzet, és a farkasok félelmükben eliszkolnak. Előtte 10 perccel az egyik hugyozó túlélőt a negyven centis lánggal égő fáklyája mellett szétmarcangolta 1 db magányos farkas, akkor azt ott nem zavarta a tűz. És egyedül támadt, ami amúgy se jellemző, de további öt-tíz perccel korábban egy nagy csapat konkrétan viccesen világító szemű farkas nézett velük farkasszemet (mi mást), de mivel ők állták a pillantást, a farkasok akkor levonultak. Nagyon-nagyon gagyi film. Naaaagyon nagyon.