Közösség

Vélemény:

 

79 Eltakarítónő

(2005)

Csalódás

 
msfini   2022.05.28 10:02
0

Nagyon szeretem a fekete humort és Rowan Atkinsont is, így egy vicces filmet vártam. Sajnos ezt nem kaptam meg. Az alapszituáció kellően bugyuta, de egy ilyen filmhez tökéletesen illett. Drámaként sem működik, sem a feleséggel és még kevésbé a férjjel nem tudtam együtt érezni. Nem érdekelt a tiszteletes sikeresen adja-e elő majd a beszédét, vagy nem. Ennek ellenére nem a színészeken múlott a dolog, szerintem korrekt munkát végeztek. A forgatókönyvön és vicceken bukott el számomra a dolog. Szörnyű belegondolni, hogy Rowan Atkinson volt a legkevésbé vicces, egyetlen jelenet se jut eszembe, amiben jó lett volna. A karakter nagyon visszataszító számomra, feleségét elhanyagolja, egész éjjel ugató kutyával se csinál semmit már jó ideje. A lányával se foglalkozik komolyabban, tehát a családját elhanyagolja, míg az idióta öregasszonyra mindig van ideje, aki ugyanazzal a hülyeséggel zaklatja. Talán segített volna rajta, ha 30 perccel rövidebb a film és sokkal szorosabbra van vágva. Van néhány jó pillanata, de nagy csalódás volt.