Közösség

Vélemény:

 

74 Papírvárosok

(2015)

Papírvárosok

 
ArpiHajdu és Réci   2016.11.11 23:06
0

Már több John Green regényt elolvastam és kijelenthető, hogy történetei abszolút filmvászonra kívánkoznak. Így van ez a Papírvárosokkal is, ami nekem filmben talán még picit jobban is tetszett, mint könyvben (persze tudom, nem létezne a film, ha nem volna a könyv), de a szereplők valahogy szimpatikusabbá váltak a moziban. Nat Wolff saját korosztályának egyik tehetséges fiatal színésze és ebben a történetben a maga esetlenségével az egyik legkedvesebb figurája a filmnek. A főszereplő srác legjobb cimborái pedig méltán egészítik ki és teszik viccessé ezt a különleges sztorit. Talán egyedül Cara Delevingne nem jött be Margo szerepében, nekem kicsit túl sok volt a csaj, s míg Margo a regényben igazi egzotikum, addig Delevingne inkább idegesítő volt. A Csillagainkban a hiba után ez egy újabb történet, amely nem mindennapi fiatalokról szól, csupán a témája nem annyira szomorú és könnyezős. Ajánlom megnézésre mindazoknak, akik szeretik azokat a tini filmeket, amik azért egy kicsivel komolyabban veszik magukat, mint mondjuk az Amerikai pite filmek. Könnyen megjósolható a jövő, John Green történeteivel nem utoljára találkozunk a mozikban.