Közösség

Vélemény:

 

NA Kilátás a Nagy-Kopaszról

(2002)

Kilátás a Nagy-Kopaszról

 
Filmbarbár   2021.02.08 19:20
1

Hegyaljai gyerek lévén nagy örömet okozott nekem ez a természetfilm, megdobogtatta a szívem. Légvonalban kb. 20 km-re van tőlünk Tokaj, de őszintén bevallom, én sem tudtam, hogy ennyire gazdag a Nagy-Kopasz környékének élővilága. A film alkotói láthatóan élvezettel dúskáltak a látványban, és szerintem a nagyjából 50 perc még kevés is ahhoz, hogy érdemben szólni lehessen minden növény- és állatfajról, vagy legalább mindegyiküket be lehessen mutatni néhány képkocka erejéig. Szívet melengető érzés látni, ahogyan a (majdnem) érintetlen területen virul az élet, megszámlálhatatlan élőlényfaj találja meg itt az otthonát. Különösen érdekesek a szép virágokról készült képek, pazar látvány nyújtanak a változatos alakú és színű virágok. Ez a film is jó példa arra, hogy hazánkban is rengeteg szép hely van, és hogy sokszor nem is tudunk arról, milyen csodák játszódnak le nap mint nap a világunkban anélkül, hogy bármiféle tudomást szereznénk róluk. Nagy szükség van hasonló alkotásokra, amelyek segíthetnek a gyerekek és a felnőttek szemléleti nevelésében, rádöbbentve őket arra, hogy mennyi ismeretlen érték van körülöttük, és hogy ők is felelősek ezek megmaradásáért.