Közösség

Vélemény:

 

80 Elmentek otthonról

(2015)

Végignevettem az egészet

 
Jerico   2023.08.07 11:54
3

Ez az a vígjáték, melyet az elejétől az utolsó jelenetig végignevettem. Egy csapat francia huszonéves kalandjairól szól a brazíliai őserdőben. Az egyikük édesapja, akit Christian Clavier alakít (mégpedig szenzációsan) meghívja a fiatalokat szállodájába a trópusokra. Ám a srácok nem elégednek meg a hotel szolgáltatásaival, túrázni indulnak, mely jól kezdődik ugyan (hiszen kezdetben még van profi túravezetőjük is az elsőként megtekintett helyi barlangokban), később azonban baljóssá válik, mert eltévednek az erdőben (túravezető nélkül). Természetesen összeakadnak vadállatokkal és indiánokkal is, akik ugyan szívélyesen fogadják őket, de miután a fiatalok véletlenül felgyújtják kunyhóikat, ellenük fordulnak. Üldözés kezdődik tehát, afféle élet-halál harc. Mindez így elolvasva komolynak tűnik, de mégis vicces az egész, mert a karakterek jópofák. Rengeteg a vicces párbeszéd, és mindent áthat a helyzetkomikum. Nagyon jól szórakoztam rajta. Értékelésem nem is lehet kevesebb 85%-nál. Szinte mindenkinek ajánlani tudom, akibe szorult némi humorérzék.