Közösség

Vélemény:

 

75 Tomb Raider

(2018)

Tomb Raider

 
HE7EDIK   2018.03.26 12:28
0

Nem csodálom hogy a kritikusok lehúzták. Mondjuk nem is számítottam többre. A Tomb Raider tipikusan az a játék, amiből nem lehet jó filmet csinálni. Egy Xboxon vagy PS-en teljesen mindegy, hogy egy 40 kilós nőcivel aprítjuk a jónépet a dzsungelben, de ez filmen teljesen hiteltelen. Anno Jolie kisasszony se tudta vele megváltani a világot, erről a Vikander lányról meg még annyira sem hisszük el, ő egy vagány kalandor, aki mindenkit lenyom. Plusz a forgatókönyvben annyi maflaság van, aki lát is egy filmet nem csak nézi tátott szájjal elsírja magát. Mintha csak az egyik játékkészítő írta volna. Mert noha egy videójátékban le van tojva, hogy apuci kalandor mivolta ellenére kiépít egy céghálózatot mellékesbe, meg hogy a kislánya inkább almát lop mert még arra sincs pénze, holott gazdagabb mint Bill Gates, de persze inkább szenved mert ő nem akar vezető lenni. Ja és igen, apuci mégis életben van, de kiderül hogy mégsem egészen az, akinek a kislánya megismerte, meg teszünk egy teljesen blöd csavart a végére, csak hogy eggyel több klisé hemzsegjen a filmben. De ezek mára már nevetségessé, mint komollyá válnak, főleg az olyan sokat látott filmkedvelők számára, mint amilyen én is vagyok. Persze folytatáshoz előkészítve fejezték be, ha eleget termel majd az is elkészül. De minek?