Közösség

Vélemény:

 

75 Tomb Raider

(2018)

Alicia Vikander jól tolja, bár a sztori zagyvaság

 
Jerico   2024.01.03 10:14
0

Egyszerűen nem tartottam alkalmasnak Alicia Vikandert erre a szerepre, mert kislányos, sovány és törékeny alkatú nő, aki inkább afféle elkényeztetett kislányszerepekben tűnik csak hitelesnek. Aztán rácáfolt erre a filmjében, mert hihetően tolja végig az akciókat. A 2018-as Tomb Raider alapsztorija teljes zagyvaság, de ez az a film, ami vacak forgatókönyvből is nézhetőt produkál. Nagyon ritka az ilyesmi, mert a script meghatározó dolog. Itt szerencsére a szereplők és az akciók elviszik a filmet: például a Daniel Wu (a kínai srác) – Alicia Vikander páros kiválóan működik (bár ez engem is meglep, mert eddig nem voltam különösebben oda a kínai színészekért, talán csak Jackie Chant kivéve). De ez a srác elég jó. És végül is maga a film is kikerekedik. Tetszetősek a helyszínek, pörgősek az üldözéses jelenetek, és jól mutat Alicia Vikander is kockás hassal a dzsungelben. Ez így együttesen feledteti a gyenge alapsztorit a sok zagyvaságával. Nálam a végeredmény így négy csillagos értékelést ad (százalékban is legalább 75%).