Közösség

Vélemény:

 

82 Vonat Busanba: Zombi expressz

(2016)

Ázsiai zombik támadása

 
Laca//Ho/rr/oR//   2018.12.12 20:05
0

Egyre jobban kezdem megkedvelni az ázsiai filmeket, köztük persze a horrort műfaját, ahogyan ők elkészítenek egy adott horror filmet, arra sokszor nincsenek szavak, hiszen kiemelkedő és sokszor kenterbe is verik az Amerikai horrorokat. Így volt ez most is, hiszen ajánlották nekem ezt a filmet és nagy nehezen még egy jó fajta feliratot is szereztem hozzá, ezt követően kíváncsian vártam mi lesz ebből a dél-koreai remekműből. Nem akartam magamnak le spoilerezni, de egy két véleményt és értékelést megnéztem előtte, még is mire számíthatok nagyjából. Miután elkezdődött a film és túl estünk a formalitásokon, mely szerint megismerkedtünk a karakterekkel a szituációkkal, a film történetével, alig vártam, hogy mi alapján fog "robbani" a zomi apokalipszis. Nem akarom lelőni a "poénokat", mert remélem meggyőzlek titeket és megnézitek majd a filmet, mert egyszerűen zseniális alkotás lett és óriási köszönet Sang-ho Yeon rendezőnek, akinek köszönhetjük részben a filmet. Olyan dolgokat tett az akció-horrorba amit amcsi filmbe még nem is láttam még ezelőtt, arról nem beszélve, hogy rettentő izgalmas, látványos, nyomasztó volt végig ez az út. A dél-korai színészek játékára szavak nincsenek, hiszen egytől egyig hozták a kötelezőt, sőt a főszereplő kislány Su-an Kim színésznő előtt le a kalappal. A film végén pedig, óriási csattanót kaptunk, illetve elképesztő amilyen drámát vittek bele. Remek film, csak ajánlhatom.