Közösség

Vélemény:

 

58 Thor: Szerelem és mennydörgés

(2022)

Nagyon gyenge zagyvaság lett az új Thor

 
Harper   2022.07.12 11:48
4

A Marvel-világ alapból egy infantilis filmes univerzum, melynek élvezetéhez nagyon is szükséges gyermeki énünk megőrzése. Ám az új, 2022-es Thor még a szokásosnál is gyerekesebb és gagyibb produkció lett. Bár, én szeretem a Marvel filmeket, az Amerika Kapitány filmek, a Vasember sorozat, a Ragnarök és A galaxis őrzői például máig nagy kedvenceim, de a gagyit nem szeretem. Az új Thorban Chris Hemsworth ugyan elsüt néhány jó poént, és akad pár valóban vicces jelenet is, de ezek aligha mentik meg a filmet. Sajnos, az alapsztori is őrült gyenge, melynek középpontjában egy halandóból lett "isten-pusztító" áll Christian Bale alakításában. Natalie Portman karaktere a leggázabb, mert hol hétköznapi nő (aki mellesleg rákkal küzd), hol meg valamiféle női Thor, aki egyszerre riválisa és szerelme is az igazi Thornak. A végeredmény egy vérszegény script, egy halvány rendezés (Taika Waititi ide vagy oda), egy nagyon feledhető történet és sok béna alakítással teli akciófilm, melyet szinte minden eddigi Marvel-produkció beelőz. Ez van. Értékelésem: 35%.