Közösség

Vélemény:

 

74 Fék nélkül

(2012)

Bicajos száguldás izgalmas jelenetekkel

 
Morpheus   2023.10.30 16:06
0

Egy barátom ajánlotta a Fék nélkül című filmet, és én egy újabb álmatlan éjszakámon meg is néztem, halogatva a találkozást a jó öreg Morpheusszal. És nem bántam meg, hogy végignéztem. Bejött Joseph Gordon-Levitt alakítása a fék nélküli biciklivel száguldozó nagyvárosi futárról, aki belekeveredik egy alvilági ügybe, és fogócskát játszik egy piszkos zsaruval. A piszkos zsarut Michael Shannon alakítja, mégpedig szerintem nagyon hihetően. Eleve valahogy megvan a fickó megjelenésében az a kemény érzéketlenség, ami ehhez a karakterhez kell. A film végig gyors tempót diktál, nekem kifejezetten tetszettek azok a jelenetek, amikor a néző a biciklis futár szemszögéből látja a nyüzsgő nagyváros útjait, miközben teljes erőből hajtja a keróját, és kerülgeti a gyalogosokat, kocsikat. A kamera azt mutatja, amit a biciklis lát, néha meg a döntéseket is arról, hogy merre menjen. A főhősünk bicaján szándékosan nincs fék, hogy ez is arra motiválja, hogy gyors legyen, és mindig találjon útvonalat a dolgok kikerülésére. Jó film tehát és többször nézős, nálam erősen 4 csillagos.