Közösség

Vélemény:

 

85 Feltöltés

(2020)

Feltöltés, ami valóban feltölt

 
indingo   2022.02.19 10:52
3

Sokat nem tudtam a sorozatról, mikor elkezdtem nézni. Az hamar körvonalazódott, hogy egy sci-fi sorozat, amely a nem is olyan távoli jövőben játszódik, amikor a technikai már olyannyira fejlett, hogy önjáró autók vannak, vagy magunk nyomtathatjuk azt az ételt, amit megkívántunk. Digitalizálni lehet a lényünket, a személyiségünkkel, emlékeinkkel együtt egy különleges világba, ahol - ha persze van pénzünk - akkor azt csinálunk, amit csak akarunk, és segítségünkre van egy angyal is, aki lesi minden kívánságunkat. Régen láttam ennyire jól építkező sorozatot, amelyben minden részben egyre többet tudunk meg erről a világról, a feltöltöttekről és azokról, akik csak élik élőként a szürke hétköznapokat. Számtalan apró ötlet van a sorozatban, ami a legvégéig kitart, tehát nem puffogtatják el az első részekben a rakétákat. A karakterek igazán kedvelhetőek és fejlődőképesek. A humora zseniális, bár néha kicsit nyers. Mindamellett, hogy megnevetteti a nézőt, van benne valami fájdalommal kevert keserűség. Nem minden olyan csodás, mint aminek látszódik, és vajon pénzzel mindent meg lehet venni? Valóban ez a jövő vagy már a jelen is? A második évadra már jó ideje várni kell, de várhatóan az év első negyedévében az Upload-rajongók nyomon követhetik kedvenceik újabb kalandjait.