Közösség

Vélemény:

 

90 Az élet szép

(1997)

Az élet szép

 
JRD   2023.01.03 12:20
0

Igazából nem tudom szavakba önteni azt, amit első megnézéskor éreztem. Azt sem, hogy számtalan megnézés után mit érzek. Ezt egyszerűen meg kell nézni, hogy átérezd, átéld. Olvasni a holokausztról (mondjuk az Anna Frank naplóját, ami letehetetlen könyvben, de filmben nem tudta úgy átadni azt a sok szörnyűséget, vagy a Virágzik a mandulafa című remek magyar könyvet) vagy átélni teljesen különböző két dolog, viszont fontos, hogy az emberek és a gyermekek tudják, lássák, hogy volt egy kor, ahol az emberi gonoszság milyen méreteket volt képes ölteni, és ahol az ember hogyan igyekezett Embernek megmaradni. Szerintem nézd meg, ha teheted és nyitott vagy egy komolyabb témájú filmre. Roberto Benigni méltósággal és tisztelettel kezelte a holokauszt témáját, még a belevitt humor is tökéletesen illet a film hangulatához, mondanivalójához. Aki ismeri Benigni, az tudja, hogy mókás kinézete hatalmas színészi és rendezői géniuszt takar, és vele valóban gazdagabb a filmvilág. A film méltán helyezkedik el a legjobbak között. 52 díjat nyert el és 26 jelölést kapott. Nézd meg, érdemes! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!