Közösség

Vélemény:

 

73 Az éhezők viadala: Énekesmadarak és kígyók balladája

(2023)

Langyos víz, semmi egyéb

 
Tonyka   2024.01.27 16:31
1

Anno nem igazán voltam oda Az éhezők viadaláért. Aztán tavaly jobb híján újráztam. Talán jót tett neki az idő, vagy az aktuális filmek voltak annyira rosszak, de felértékelődött bennem. Nagyon kellemes kikapcsolódás volt az egyedi világa. Jelen alkotás bemutatója sem fogott meg, így nem kapkodtam el a megnézését. A megérzésem ezúttal nem csalt, nem jött át a koncepció. Hiányoztak az erős, figyelemreméltó karakterek. Nem, nem, akik erre lettek szánva, azok sem nyerték el különösképpen az érdeklődésem. Kicsit sántított nekem a megjelenítés. Ugyan 64 évvel Katniss előtt játszódik, de túlságosan old-schoolnak ábrázolják a technikát. A viadal jelentéktelen a film szempontjából. Kevésbé koncentrál a túlélőshowra, mint az előd két része. Snow és Lucy Gray közül utóbbi játéka tetszetősebb, érezhető, hogy nagyon akartak egy Katnisséhez hasonló erős női karaktert. Snow fiatalkori énje még kissé változatos. Nem egyértelműen negatív, de az útját nem kerülheti el, persze kétségünk sincs efelől, hisz ismerjük a jövőbeli munkásságát. A játékmester valahogy nem adta nekem, ha feltűnt, eléggé irritáltak a jelenetei. Egynek elmegy, de ez nem lesz kedvenc 5 év múlva sem, bár ha tartja a filmipar a mostani irányt, akkor lehet, ez is felértékelődik.