Közösség

Vélemény:

 

86 A lovakat lelövik, ugye?

(1969)

Brutálisan őszinte ablak egy korszakra...

 
Bafam   2024.01.14 03:55
0

Óriási film! Ez egy brutálisan őszinte film, mely nagyszerűen ábrázolja, hogyha az emberek elveszítik egzisztenciális biztonságukat, milyen aljassá tudnak válni egymással szemben, hogy ezt a bizonyos biztonságot, anyagi jólétet (amerikai álmot) vissza tudják szerezni. Ez a film ablak erre a korszakra, ablak egy eseményre, vagy akár egyszerre mindkettőre a nagy amerikai világválság idején, amikor is az amcsik éjjel-nappal pénzt fosó masinájuk bedöglött, és nem került ki szabad pénz a piacokra. Amikor több évvel ezelőtt láttam ezt a filmet a moziban, nagyon érdekesnek találtam, és egyike volt azoknak, amelyeket nem felejtek el egy nappal azután, hogy láttam a filmet. Kísérteties történet volt ez, hogy ezek a maratoni típusú táncversenyek valóban megtörténtek. Lehet, hogy a karakterek kitaláltak ebben a filmben, de nem ezeknek a szörnyű versenyeknek a története. Mint sok más olyan film, mely kellemetlen témákkal foglalkozik, ez is egy olyan kísértetiesen kellemetlen film, amely utána sokáig gondolkodni fogunk rajta, csak nézzék bátran, rajta...!