Közösség

Vélemény:

 

52 Szegény párák

(2023)

Szegény párák

 
erahurka   2024.01.27 20:06
0

Minden bizonnyal ez a legbetegebb felnövéstörténet, amit valaha láttam. Egyedül az utolsó szegmenst hagytam volna talán ki, viszont elég rövid rész. Több kreativitás van a filmben, mint Hollywood éves blockbuster termésében együttvéve. Valahol Jean-Pierre Jeunet-re emlékeztetett a látvány, iszonyat groteszk az egész, arra számítottam, hogy majd ráismerek Budapesti épületekre meg helyszínekre, de teljesen esélytelen volt. Már A kedvencben is imádtam, amit Lanthimos művelt a nagylátószögű lencsékkel, ezek itt is előkerültek, és zseniális felvételeket készített velük. És elég vicces darab lett, bár én nem nevettem annyit, mint mások a teremben, de átjött a komédia a jelenetekben. Ráadásul hosszú idő után ismét a Puskinban, nem meglepetés, de nagy élmény volt az egész, már csak azért is, mert 9 évvel ezelőtt pont a Puskinban, pont egy Emma Stone-film (Birdman) volt az a meghatározó moziélményem, ami után nem vártam többet senkire, ha érdekelt egy film, hanem elmentem egyedül, és a művészmozikat választottam, ha lehetett.