Közösség

Vélemény:

 

68 Sikoly VI.

(2023)

Új város, újabb gyilkosságok.

 
Gábor390920   2023.03.19 16:31
0

Nagyon örültem, amikor bejelentették, hogy folytatják a tavalyi Sikoly-filmet, és a legtöbb szereplő visszatér benne. Amikor bejelentették, hogy Neve Campbell már nem tér vissza, kicsit szomorú voltam, de kárpótolt az, hogy Kirby karakterét visszahozták a negyedik részből. A film korhatár-besorolása szerintem túlzás, a látottak után, mert ha a Fűrész- és Motel filmekre gondolok, akkor ott jogosnak érzem az X-es besorolást a kínzások nyers ábrázolása miatt. Azt gondolom, hogy az írók a történetet jól továbbvitték, és merész, de zseniális húzás volt a nyitójelenet, hiszen a Sikoly-filmekben korábban ilyet még nem láthatott a közönség. A film nézése közben már az sem zavart, hogy Sidney karaktere nincs a filmben, mert itt már valóban Tara, Sam és barátai köré épül a cselekmény. Az utalások a korábbi filmekre, valamint az ismerős zenék nosztalgikusan hatottak rám, valamint Kirby visszatérése is, hiszen közönségkedvenc karakternek számít. Az eredeti csapatból már csak Gale-t láthattuk újra, aki megedződött a hat rész alatt, jó volt látni, de kicsit tényleg olyan érzést keltett ő is, melyet Ghostface mondott neki. Összességében jó filmet készítettek mind az írók, mind a rendezők, és ha lesz folytatás, kíváncsian várom, hogy mit hoznak ki még Billy és a lánya kapcsolatából, vagy egyáltalán felbukkan-e a lányok titokzatos édesanyja is. Reméljük, hamarosan kiderül.