Közösség

Vélemény:

 

67 A törvény nevében - 4. évad

(2024)

Vegyes érzések

 
Asztalosmester   2024.02.23 15:03
0

Végre belevágtam a True Detective negyedik évadába, és bevallom, vegyesek az érzéseim. Egyrészt a hangulat magával ragadott. A téli Alaszka lenyűgöző tájai, a sötét tónus és a zene mind hozzájárulnak a feszültségkeltéshez. Jodie Foster játéka kiemelkedő, a karakterét mesterien hozza. Kali Reis is meggyőző a kemény és sérült nyomozó szerepében. A rejtély is magával ragadó, élveztem a fordulatokat és a feszültséget. Azonban néhol lassúnak éreztem a tempót, és egyetértek azokkal a kritikusokkal, akik szerint a túlzott fókusz a szereplők magánéletén elvonja a figyelmet a nyomozásról. A befejezés sajnos nem okozott meglepetést, kiszámíthatónak és elsietettnek éreztem. Összességében egy atmoszférikus és magával ragadó sorozat kiemelkedő színészi játékkal. Azonban a lassú tempó, a túlzott fókusz a magánéletre és a kiszámítható befejezés miatt nem éri el az előző évadok színvonalát. Ha valaki szereti a sötét hangulatú thrillereket, és nem bánja a lassabb tempót, akkor annak valószínűleg tetszeni fog. Ha pörgős cselekményre és meglepő fordulatokra vágyik, akkor ezt a sorozatot nem biztos, hogy az ő ízlésének szánták.