Közösség

Vélemény:

 

77 Dűne: Második rész

(2024)

Lélektelen művészet

 
Reggeli Kávé   2024.04.19 21:20
1

Na, kedves olvasó, úgy fest, én leszek az ellentábor jeles képviselője, miszerint ez egy rém gyenge film. Az első szó, ami így a megnézése után eszembe jut, a lélektelen, rajongói oldalról meg talán a sznobizmus. Nem tudott egy pillanatig sem meghatni, nem tudtam együttérezni a szereplőkkel, nem tudtam senkiért sem aggódni, nem vert le a hideg veríték egyszer sem a film alatt, hogy atya ég, most mi lesz, ebből hogy menekülnek meg, jaj, de feszült pillanat... no, semmi ilyesmi. Ez egy lagymatag, A listás színészeket felvonultató, száraz, lélektelen, nagy költségvetésű, lapos EKG csík. Nem is értem, akinek ez élete filmje meg ilyenek, az látott-e valaha egy normális, megható történetet, szerintem nem. Nagyrészt gondolom, a könyv rajongói értékelték így fel, no way, hogy ez ilyen 80+ film legyen. Igazából még a látvány sem jó annyira, van egy-két „monumentálisabb” jelenet, de nagyrészt kopár sivatagot vagy sötét belső tereket szemlélünk. A történet is értékelhetetlen, indokolatlan ugrálásokkal az időben, egyik pillanatban még készülnek valamire, bumm, a következőben már belecsöppenünk egy rajtaütésbe, de így minden előzmény nélkül. Én abszolút elfogulatlan vagyok, nem olvastam a könyveket, nem vagyok ilyen művészfilm sznob meg klasszikus mű sznob, szimplán egy jó filmet vártam, de ez még gyengébb lett, mint az első része. Az első rész legalább egy követhető történetet tudott felmutatni, de ebben még az sem volt a helyén. Ez nem ér többet 2 pontnál.

 
Interfectorem Sabnock 2024.04.19 21:25
0

Jó vélemény!