Semmelweis

Semmelweis

2024.02.23 Strausz Odett

Briliáns

Nem hiába Koltai Lajos. Nem csalódtam, sőt... észre se vettem, hogy eltelt 2 óra. Úgy éreztem a végén, hogy szívesen nézném még tovább.

2023.12.01 Haj

Bevallom úgy éreztem, fenntartásokkal kell fogadnom azt a filmet, de szerintem egészen izgalmas és szép lett. Csakis ajánlani tudom!

2024.04.24 Blázy

A pozitív hozzászólásokkal abszolút egyetértve, ez profin elkészített film. Nem véletlen, Koltai Lajosra méltán büszke lehet a magyar filmgyártás. Még a „hollywoodi happy end” sem zavart. Végre nem egy „nagy magyar fájdalom” befejezés. Kosztümök, sze... Több

2024.04.10 DEF

Én mást néztem meg?

Botrányosan gyenge volt a főszereplő játéka. A látványon és néhány mellékszereplőn kívül a többin csak röhögni tudtunk. Mik ezek az üvöltözések? Most, hogy ezt írom, 87% az értékelése ennek a filmnek. Ne má! A Taxisorfőré 90%. Ez jó 40-nek.

2024.05.02 Noémi387311

Nem rossz magyar film... de

Nagyon vártam a filmet, de megrekedt valahol a közepén, vagy nem is tudom, hol, már csak azt vártam, mikor találja meg a bibit Semmelweis... A szülés nem minden esetben volt hiteles, illetve jobban zavart, hogy nem volt mindig mindenhol érthető a szöveg... néztük a filmet, és néztünk egymásra „Mit mondott?”, „ja te sem értetted?”, akkor pörgetés vissza. De nem tudok rossz értékelést adni, lévén magyar filmről, magyar szereplőkkel. És mert odavagyok az életrajzi filmekért!

2023.12.01 Ferkó

De

A történet kifejezetten tetszett, és végig feszült volt. A főszereplő pösze, és a nagytotálok nem álltak jól neki: modoros beszéd helyett a közelikben lazább beszéd. A jelenetek néha hosszúak voltak (1-2 kameraállás) és statikusak, itt tömörebb, frappánsabb dialógokkal rövidíteni lehetett volna (pl. a „levendula szappanos” jelenet : mosdóban a két nő, vagy a temetés jelenete: itt a dialógot megtartva, talán sétálva, más állással, séta közben is elmondható lett volna!) A magyar fiúk és az osztrák orvosok közti jóképűségi ráta (vajon tudatos?) stb., a zene kiváló, a film minden hibája ellenére remek alkotás!

2024.02.24 jkdori87

Várós

Alig várom, hogy leadják a tévében. Mozijegyet drágállom érte, de szívesen megnézném.