Pécsi Sándor
Julien Holdaway
Törőcsik Mari
Törőcsik Mari
Anthony Kemp

A történet 1889 márciusában játszódik Budapesten. A Pál utcai fiúk és a vörösingesek csapata konfliktusba keveredik, amely során a középiskolás gyerekek ellopják egymás zászlaját és hadba szállnak a grundért. A fiúk gyakran katonás fegyelemmel viselkednek, szinte kész felnőttek. Csak a… Több

Forgatókönyvíró: Bohem Endre, Fábri Zoltán
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Magyarország
Premier (HU): 2017.10.19.

2024.04.25 Erik400034

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje.

Hihetetlen,zseniális!Minden ízében szuperprodukció,és persze a regény is!Nemecsek pedig a hős,a mi hősünk,aki az elveiért,és a magyar földért hal hősi halált! Köszönöm Istenem,hogy magyarnak teremtettél! MINDENKINEK AJÁNLOTT !

2019.03.25 indingo

Egy igazán megható regény és a film hűen követi az eseményeket és a kort, amelyben játszódik a történet.

2017.07.17 Deku

Nekem annyira nagyon nem tetszett, maga a sztori. Igazából a könyv sem dobott fel és ez a film sem lett sokkal jobb. Egyszer megnéztem de igazából nem jött be.

2017.07.20 Orosz István

Büszke vagyok arra, hogy magyarnak születtünk, és a mi kis nemzetünknek van egy ilyen siker regénye melyből elkészülhetett, ez a zseniális ifjúsági film.

Amerikában 1969. június 23-án mutatták be a mozikban.Szerző: harnas1207

A grundot egy 1,5 x 2 méteres maketten tervezték meg előre.Szerző: harnas1207

Mivel 1969-re az eredeti helyszínt már beépítették, Budapest XIII. kerületében, a Visegrádi és a Gogol utca sarkán építették fel a grundot. A környéken az utcák még a macskakővel voltak burkolva, és a házak is a kornak megfeleltek, ezért ideális volt a helyszín.Szerző: harnas1207

A forgatás 1966-ban kezdődött. Egy londoni gyermekszínészképző iskolából válogatták össze a gyermekszereplőket, akik angol nyelven forgattak, és később szinkronizálták őket.Szerző: harnas1207

A forgatáson Molnár Ferenc huga, Erzsébet is jelen volt.Szerző: KaTuS55

(2017. 10. 20.)
A mai ember – kinek lelkét többek között egy Trianon, egy Holokauszt és egy ’56 eseményei is nyomják – számára ugyanis már nem az a legfőbb kérdés és tragédia, hogy volt-e értelme Nemecsek önfeláldozásának, hanem az, hogy hová menjen az ember ha nincsen többé grundja? Mert valahová mennie kell. Mit csináljon a nemzet, ha meghaltak a Nemecsekjei? Me... Több