A sólyom végveszélyben

Black Hawk Down

2024.05.15 Krisz

A kedvenc háborús filmem. Végig mocskosul pörög. Fenomenális az atmoszféra és a rendezés is szerintem. Plusz nem kis színészek szolgáltatják a jó a karaktereket. Meg hát Phil Dunphy-t katonaként látni se utolsó dolog.

Az etalon nekem még mindíg a Szakasz.Ez a film sem volt rossz,de valahogy a lényege nekem nem igazán jött át.Persze akció van benne bőven,tehát aki ezt szereti,hajrá...

2017.07.17 Deku

Sokkal jobb, izgalmasabb és fordulatosabb háborús filmet is láttam már. Természetesen nem rossz, csak nekem ez nem ütött akkorát. Egyszer nézhető kategóriája van.

2023.04.19 erahurka

A definitív modern háborús film. Kis bevezető után azonnal belecsap az akcióba, és alig tart szünetet a végéig. Alig lehetne pár percet találni az egész filmben, amikor nem hallani lövéseket. Az effektek itt-ott kicsit rosszul öregedtek, meg nem mara... Több

2018.11.21 harnas1207

Klasszikus

Alap mű, csak ajánlani tudom mindenkinek.

2022.09.16 Lóri Ádámcsik

Nem rossz, de van jobb

Gigászi költségvetés és jelenetek, jó színészek, jó alaptörténet, de nekem az volt az érzésem, hogy folyamatos "hentelés"-t látok. Biztos vagyok benne, hogy egy igazi háború is ilyen a való világban, de ez a történet rovására ment nálam. Egy percre sem álltak le, hogy kicsit jobban megismerhessük a szereplőket, a helyzetüket, a gondolataikat. Alig volt értelmes párbeszéd benne. Egy kicsit jobb történetvezetéssel jobb is lehetett volna.

2019.04.06 MidoD7

Húztak egy merészet, és lássuk be, nem lett olyan, amilyet várhatóan kaphattunk is volna. De el kell ismerni, egyszeri szórakozásnak megtette, max. nem lesz maradandó élmény.

2023.07.14 Kenez

A mogadishui csata filmesítve

Elég kevés olyan háborús történelmi film van, ami ennyire valósághűen jeleníti meg a tényleges harcot, ami Mogadishuban vívtak 1993-ban. Ridley Scott hihetetlen munkát végzett (mint mindig), hiszen két és fél órában lehetett volna egy olyan film, ahol a történések a felénél megakadnak, de szerencsére nem így rendezte meg. Szerintem csak azok tudják ezt a filmet igazán értékelni, akik valójában tudják, hogy mi is történik egy háborús övezetben, vagy utánanéznek a Bakaaraha piaci támadás egész menetének. A színészek egytől-egyig kiválóan alakítják a rendfokozatuknak megfelelő rangereket, deltásokat. Ami extra a filmben, az a lendülete és a valóságtartalma. A film eleje egy kis ízelítő az amcsi katonák felkészüléséről, majd ott van maga az invázió, ami rendkívül jól lett kivitelezve: a két Black Hawk lezuhanása, McKnight alezredes (Tom Sizemore), a Humvee sora, Eversmann őrmester(Josh Hartnett) maréknyi csapata, majd minden amerikai katona kimentése. A film vége, ami felemelő érzést ad, nagyszerű befejezése a remekműnek. Egy nagyon akciódús, izgalmas film, ami az egyik legjobb a háborús alkotások közül.

2024.02.25 Ursus Arctos

Az egyik legjobb háborús film, amit valaha készítettek

Szomália, 1993. október 3., William F. Garrison amerikai tábornok parancsára katonai akció indul a fővárosban egy bizonyos Mohamed Farrah Aidid hadúr két legfontosabb helyettesének elfogásáért. Az esemény később mogadishui csata néven válik ismertté. A sztorit Ridley Scott vitte filmre 2001-ben Black Hawk Down címmel, és máig a legjobb háborús filmek között emlegetik. Izgalmas, látványos, néhol sokkoló, és rengeteg sztárt is felvonultat: Tom Sizemore, Josh Hartnett, Jason Isaacs, Orlando Bloom, Ewan McGregor, Eric Bana. Óriási a rendezés, és kiemelkedőek az alakítások is. Hihetetlen felvételeket kapunk az afrikai város, Mogadishu utcai felvételei révén. Az egész annyira hiteles, hogy szinte mi magunk is ott vagyunk a helyszínen, miközben nézzük. A bevetésben rangerek és deltások vesznek részt, de sajnos hiba csúszik az egészbe, és meghal 19 amerikai katona. Viszont megölnek 300-500 (nem egységesek a becslések) szomáliait is. A legjobb háborús filmek egyike, amit valaha láttam. Egyértelműen 5 csillagot ér.

2016.02.11 Nathan03

Hihetetlenül jó háborús film. Minden a helyén van a történet a látvány a színészi alakítások kellő képen érezhető a dráma. Tényleg nagyon jó csak ajánlani tudom mindenkinek aki szereti a háborús filmeket.

2015.11.21 irongozu

Amikor először láttam, beleuntam a sok lövöldözésbe. De nem adtam fel, újra megnéztem és újra és rájöttem, hogy ez egyáltalán nem rossz. Nagyon is valósághű képet mutat a háborúról.

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Egyik kedvencem. Általában nem szeretem, de ennek a filmnek valahogy jól áll, hogy a 15. perc körül elkezdenek lőni, aztán nagyjából csak az utolsó percekben hagyják abba... Igazi bajtársias film. Hűen vázolja a káoszba süllyedt afrikai országbeli viszonyokat is.

2016.06.19 AlBundy

Nemrég pótoltam eme régi lemaradásomat, és nem csalódtam. Minden a helyén van, látványos, és nem megy át túlzottan undorítóba, épp csak annyira véres, amennyire szerintem bárki képes elfogadni. Hans Zimmer zenéje jól passzol a film hangulatához, bár ... Több

2015.01.28 Laci000

A film rendben van, ha az embert nem zavarja hogy ez nem egy önmarcangolós vagy semleges háborús dráma, hanem egy amerikai katonák szemszögéből bemutatott akciófilm.