Egy botrány anatómiája

Greta

1. évad (2022) - 6 epizód

Naomi Scott
Kudzai Sitima

A sorozat egy nemi erőszak körül összpontosuló botrány történetét mutatja be a brit elit köreiben, valamint a nőket, akiket ez az eset érintett.

(Hupka Adrián)

Rendező: S.J. Clarkson
Premier: 2022.04.15. | Netflix (2022.04.16.)

2023.02.08 cynicalrealist

A női bosszútól ments meg, uram, minket

A kiváltságosok bűnei, a férfiak (férjek) félrelépései, egy a kölcsönös beleegyezés szempontjából eldönthetetlen nemi aktus, múltbéli traumák, elhallgatások, árulások – nos, ezekből az emberi történetekből már több ezer film készült. Jelen szóban forgó darabbal sincs különösebb baj, függetlenül attól, hogy a történet fő csavarját a kiderülése előtt kb. 5 perccel a feleségem megfejtette, no meg attól, hogy azzal kb. egy időben felhoztam az Undoingot, és annak fordulópontját: azt, amikor a feleség a férj ellen fordul. Megjegyzem, hogy a történet fő cselekményszála rendkívül gyenge, a nemi aktusról az első tárgyaláson kiderül, hogy minimum rohadt nehéz, ha nem lehetetlen lenne bizonyítani, hogy erőszak volt, a fő csavar nyilvánvalóvá válása után pedig ennek a cselekménynek a lényege veszik el, és az egész okafogyottá válik. Egyébként férj uram rendkívül jól adja az elvtelen és gyáva politikust, a feleség játéka is teljesen rendben van, az ügyész viszont nincs jól összerakva, nehezen lehet vele és a traumájával azonosulni. Üde színfolt viszont az ügyvédnő, remekül hozza a szerepét. Egyben daráltam le a minisorozatot, némileg belenyúlva az éjszakába, de a konklúzió végül úgy érett meg bennem, hogy nyugodtan a következő napra hagyhattam volna, nem vesztettem volna vele semmit. Nem jó és nem is rossz, amit látunk, és bár izgalom van benne, újdonságnak semmiképp nem nevezném. Azt gondolom, hogy a 3 csillag korrekt értékelés erre a filmre.

2023.02.04 Emmersson

Megint egy meetoo, amely nem bizonyítható

A film magasabb értékelést érdemelne, de két dolog miatt vontam el egy csillagot. Az egyik, hogy a meetoo „20 éve történt, nem bizonyítható, de dobjuk be a köztudatba” már unalmas téma. Nem vitatom, hogy ezen esetek megtörtén(het)tek, mert nem igazán... Teljes kritika

2022.05.27 MP170506

Nem lett rossz. Bemutatja, hogy mennyire másként láthatjuk ugyanazt az eseményt. Tetszett a történetvezetés, a színészek alakítsa és a lezárás is jó lett.

2022.05.01 Greta

Jó, de nem átütő

Ötletes képi, vágási megoldások teszik érdekessé a sorozatot. Jó a rendezés, profik a színészek. A társadalmi elit természetéről szól, elemző, kritikus hangon, sajnos kicsit felszínesen. Éreztem rajta némi erőltetettséget és elfogultságot, ami nem tesz jót a hitelességnek. A nemi erőszak "csendesebb" változatainak elítéléséért száll síkra a film, de én nem találtam elég meggyőzőnek a történetet. Így is ajánlom megnézésre, a vizuális megoldások élvezetesek, a téma elgondolkodtató, a megvalósítás szórakoztató eredményt ad.

2022.04.20 Anti007

A hűtlenség ára

Végre egy újabb figyelemre méltó,mini sorozat érkezett a Netflixre. Az "Egy botrány anatómiája" lebilincselő, fordulatos,kiváló karakterekkel,és jó zenével. James Whitehouse (Rupert Friend) politikus, a miniszterelnök barátja, példamutató férj é... Teljes kritika

A bírót alakító Jonathan Coy és az ügyvédet játszó Michelle Dockery is szerepelt a Downton Abbey-ben. Dockery a főszereplő Lady Mary Crawley-t, Coy pedig a Crawley család ügyvédjét alakította több epizódban.Szerző: hp

Michelle Dockery, Jonathan Coy és Phoebe Nicholls is szerepelt a Downton Abbey című sorozatban.Szerző: hp

Azt hittem, ismerlek
Tudhattad volna