Artúr, a király

Artúr, a király

Arthur the King

Tíz nap és 435 mérföld alatt megbonthatatlan kötelék alakul ki Michael Light (Mark Wahlberg) profi kalandversenyző és egy Arthur nevű utcai kutyus között, aki hű társnak bizonyul az út során.
A hihetetlen igaz történeten alapuló ARTHUR THE KING egy utolsó győzelmi esélyért elszánt férfit követ,… Több

Forgatókönyvíró: Michael Brandt, Mikael Lindnord
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2024.03.21.
Forgalmazó: Prorom

KULCSSZAVAK

2024.04.24 Fikatours_blogger

Végy egy loncsos, de cuki kutyát, és garantált a siker

Mindig rangot ad egy filmnek, ha tudom, hogy valós eseményeket dolgoz fel. Talán emiatt néztem nagyobb empátiával (és persze a tájban is lehetett gyönyörködni). De, ha ez egy megírt történet lenne, szűkmarkúbban osztanám a csillagokat.

2024.03.22 Gyula

Szerintem ez egy mélységesen szívhez szóló történet, amit mindenkinek látnia kellene legalább egyszer. Az egész annyira tanulságos és megható.

2024.03.21 Zsolt

Bár a karaktereket nagyon imádtam, a törétnetet egy kicsit sablonosnak éreztem. Szerintem egyszer mindenképp érdemes megnézni.

A film 61 555 150 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 28 743 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Tack för Kaffet svéd podcast megpróbált interjút készíteni Arthurral a 2016-os göteborgi könyvvásáron.Szerző: csd

A film a 2016-ban megjelent „Arthur, a király – A kutya, aki átszelte a dzsungelt, hogy otthonra leljen” című tényirodalmi könyv alapján készült.Szerző: csd

Baltasar Kormákur és Mark Wahlberg korábban a 2013-as 2 kaliber című filmen dolgozott együtt.Szerző: csd