Bolero

Bolero

Boléro

1928-ban, Párizsában járunk, amikor Ida Rubinstein táncosnő megbízta Maurice Ravelt, hogy írja meg következő balettjének zenéjét.
A zeneszerző megkövülten és ihlet nélkül élte mindennapjait, amelyet a kezdeti kudarc teljesen letaglózott, a világháború okozta megrendülés, a múzsája, Misia Sert… Több

Rendező: Anne Fontaine
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2024.04.18.
Forgalmazó: Cirko Film

2024.04.19 Haj

Szerintem ez egy elképesztően érzéki film, nagyon megható is tud lenni, nagyon mély nyomot hagyott bennem.

2024.04.18 jaszon

Szerintem az ilyen filmalkotások közelebb hozzák az emberhez a művészeteket. Nagy szükség van ilyenekre.

A film 0 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 083 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Anne Fontaine Ravel valódi otthonában, Le Belvédère-ben, az yvelines-i Montfort-l'Amauryban forgatta a filmet.Szerző: csd

A Boléróban felfedezzük Ravel munkáját egy számára kedvezőtlen időszakban, ahogy Anne Fontaine magyarázza: „Elakadt, nem tudta, hogyan közelítse meg a balettet, amelyet ennek a nőnek ígért, aki éppoly kitartó volt, mint amilyen barokk, Ida Rubinstein, a Ballets Russes egykori táncosnője, aki saját előadásainak sztárja és producere lett” – nyilatkozta a rendező.Szerző: csd

Swann Arlaud-t eredetileg Maurice Ravel szerepére szerették volna castingolni. Virginie Efira és Vicky Krieps is szóba került a szerepre.Szerző: csd

Anne Fontaine egy emlékből indult ki: fiatal táncosként megdöbbentette Maurice Béjart koreográfiája, a Jorge Donn által táncolt boleró, amelyet saját elmondása szerint egyszerre talált modernnek és erotikusnak.Szerző: csd