Bonnard - Egy festő szerelme

Bonnard - Egy festő szerelme

Bonnard, Pierre et Marthe

Pierre Bonnard, a századforduló kiemelkedő francia festője és a posztimpresszionizmus egyik kulcsfigurája jelentős inspirációt talált Paul Gauguin műveiben. Ez a film Bonnard életét tárja elénk, megvilágítva művészetét és feleségével, Marthe-val való mély romantikus összefonódását.
Marthe, aki… Több

Rendező: Martin Provost
Forgatókönyvíró: Marc Abdelnour, Martin Provost
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2024.03.21.
Forgalmazó: Vertigo

Stacy Martin

2024.03.22 Tomi

Ez az egész történet szerintem nagyon lebilincselő. Engem teljesen magába szippantott és különösen tetszett, hogy mellőztek mindenfajta melodrámát a történetből.

2024.03.21 Csaba

Bár a festő munkásságát nem igazán hozta közelebb hozzám, ettől függetlenül, szerintem igencsak érdekes kép bontakozott ki előttem róla.

A film 1 712 166 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 023 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatás a La Valette-du-Var-i Domaine d'Orvès-ben, valamint Toulonban és környékén zajlott.Szerző: csd

A forgatás előtt Martin Provost felkérte Cécile De France-ot, hogy nézze meg újra George Cukor My Fair Lady című filmjét, Audrey Hepburn karakterének társadalmi utazásához. A színésznő pasztellfestéssel is foglalkozott, hogy festés közben egyfajta módosult tudatállapotban élhesse át Marthe karakterét.Szerző: csd

Martin Provost és Guillaume Schiffman operatőr igyekezett elkerülni a korabeli filmekre jellemző „esztétikus képi világot”, amely mindig kicsit szépiás, barna és rideg.Szerző: csd

Martin Provost már régóta együtt akart dolgozni Vincent Macaigne-nel. Ez a film szerinte tökéletes alkalom volt erre, még akkor is, ha a színész feltűnően hasonlít a festőre.Szerző: csd

Pam és Tommy
A Durrell család