Brooklyn 45 - A szeánsz

Brooklyn 45 - A szeánsz

Brooklyn 45

Öt katonai veterán, akik gyerekkoruk óta a legjobb barátok, összegyűlnek, hogy támogassák bajba jutott házigazdájukat, miközben múltjuk metaforikus szellemei túlságosan is valódivá válnak.

(szarka84)

Rendező: Ted Geoghegan
Forgatókönyvíró: Ted Geoghegan
Premier: 2023.03.12. | Telekom TVGO (2024.05.02.)

Larry Fessenden

2023.06.13 kabel

War Bad

A Brooklyn 45 veterán katonák háború utáni világát dolgozza fel. A sztori körüljárja, hogy a második világháború milyen traumákat halmozott az emberekre, és milyen irracionális gondolatokat ültetett a fejükbe. A film ezt egy természetfeletti erőként mutatja be, melyben egy szellem erőlteti rá az emberekre a sztereotípiájukat és a háborús világképüket. Ez egy ügyes metafora, és érdekes szituációkat hoz létre még akkor is, ha a film leegyszerűsít pár karaktert, és néha inkább kliséket, mint valós személyeket látunk. A látványvilág azonban elég fura, és olyan, mintha egy gyerekeknek szóló ijesztgetős filmet látnánk, nem egy filozófiai és lélektani drámát. Ezt a kettősséget végig nem értettem, lehet, a rendező valamire utalni akart vele, de csak a Szellemirtók jutott róla eszembe, és attól filmtől nem is lehetne messzebb a Brooklyn 45. A narratíva nagy része emberek beszélgetéséből áll, és nagyjából lehet látni, hova vezet a sztori.