Gyilkosság az Orient expresszen

Murder on the Orient Express

Smoking Barrels
2017/11/12

A 2017-es Gyilkosság az Orient expresszen gyönyörű operatőri munkával, kiváló díszletekkel és remek színészi teljesítményekkel operáló alkotás, ám mindezek ellenére azt tudom mondani, hogy az idei év egyik, ha nem a legfeleslegesebb filmje. Egy végtelenül korrekt mű, de 2017-ben abszolút nem látom a létjogosultságát.
7/10 Több

Vox.hu
2017/11/14

Értékelés: 5.5/10
Ettől féltünk: Kenneth Branagh adaptációja csak egy drága film a vonatozó bajuszról. 55/100 Több

Cornandsoda.com
2017/11/24

Értékelés: 6.5/10
Gyilkosság az Orient-expresszen
A film sikerrel képes visszahozni valamicskét az évtizedekkel ezelőtt virágzó, dialógus alapú, rejtvényfejtős krimik világából. 65/100 Több

Dunszt.sk
2018/01/12

A Gyilkosság az Orient Expresszen legújabb feldolgozásának problematikus kettőssége abban áll, hogy bár a végkifejlet drámaibbá hangolásával, s újszerű megközelítésével kísérletezik, a hagyománykövetés és a nézői elvárások teljesítésének jegyében nem mer bátrabban hozzányúlni az irodalmi alapanyaghoz, így a későbbiekben nem a „felesleges”, hanem sokkal inkább a „kihagyott lehetőségek adaptációjaként” fogjuk emlegetni. Több

Art7.hu
2018/03/29

Kenneth Branagh nem Poirot. Legalábbis nem az az elfojtott szexusú, bár alkalmanként azért orosz szélhámosnők iránt lelkesedő, alacsony, tömzsi alak, akit maga Christie sem igazán kedvelt, és neki legyen mondva, de olvasói háta mögött, idő előtt le is gyilkolta. Poirot férfi. Ráadásul szerelmes férfi. Több

Csokiduda
2018/04/24

Értékelés: 7.5/10
Vajon most is ugyanaz lesz a gyilkos?
A kérdés persze nem komoly, sajnos. Nyilván nem vár az ember komoly meglepetést egy klasszikus feldolgozásától, de némi fantázia azért elfért volna benne, nem csak a sablont újfent végigjátszani. Viszont amibe kiváló lett a film, az a képi és zenei hatások. Nem engedi egyik sem egy pillanatra sem lankadni a nézőt, de ettől függetlenül csak egyszer nézhető kategóriát képvisel. Több

Filmflash
2018/06/20

Értékelés: 6.5/10
Nem tetszett az időnként felbukkanó mesterkéltség és a néhány XXI. századi elem, illetve a szereplők kicsit túl szegényes bemutatása (ami miatt valószínűleg Agatha Christie sem lenne elragadtatott, ha megnézte volna a filmet). Ám a Gyilkosság az Orient expresszen így is egy élvezhető és érdekes alkotás a 30-as évek világába történő stílusos kiruccanással. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!