Nincs kettő négy nélkül

Non c'è due senza quattro

2022.03.25 msfini

Átlagos Bud Spencer - Terence Hill-film

Megint a megszokott páros, Terence Hill és Bud Spencer, akik ebben a filmben is jól működnek együtt. Ez végre nem Floridában játszódik, hanem Brazíliában, bár a helyszín sosem volt olyan fontos szempont a filmekben. Természetesen az alapsztori egyszerű és bugyuta, hogy két nagyon gazdag ember dublőrei legyenek a főszereplők. Így spórolhattak a színészeken is, és sok helyzetkomikumra ad lehetőséget az, hogy a dublőrök egyáltalán nem szoktak hozzá a luxushoz, és nem mondhatjuk azt sem, hogy kifinomult ízléssel bírnának. A sztori persze kiszámítható, és az erőszak is a megszokott, mérsékelt szinten mozog. Komikum szintjén kicsit csalódott vagyok, mindösszesen kétféle vicces tényezővel próbálják a filmet végigvinni. Az egyik az, hogy a milliomosok kicsit beképzeltek, érzékenyek, míg a dublőrök igen egyszerűek, és lejáratják többször is a gazdag hasonmásaikat a viselkedésükkel. Természetesen a bunyónál van a másik poénforrás: 2+2 emberrel kell harcolni a gonoszoknak, de mindig csak 1-1-et látnak közülük. Emiatt néha félénken menekül Bud Spencer, máskor pedig szétver több embert is könnyedén. Sajnos a verekedések sem voltak emlékezetesek, így úgy érzem, minden tekintetben láttunk már sokkal jobb Bud-Hill-filmet.

2019.02.16 szabomarc

Nem egy túlgondolt, de érdekes történet, amolyan két Lotty féle beütése van. Amúgy a film vicces, eseménydús, én élveztem, így ajánlom is bárkinek, pláne aki szereti őket.

2022.06.11 Reitman

Az egyik legjobb film

Rendezes szempontjából azt hiszem a legjobb film, bár van egy-két technikai hibája (amitől csak jobb!) pl., amikor tükröződik a stáb reflektora kocsin! Szinészileg hibátlan és nagyon sokatmondó. A zene bár egy témájú és egyszerű, nagyon jó. Rendkívül átgondolt, művészi, és nagyon vicces, sőt, erős politikai mondanivalója is van, bár ez először nem egyértelmű. A magyar hang is zseniális!

2016.02.14 doroffee

Klasszikus Bud Spencer és Terence Hill-film látványos, de vicces akciójelenetekkel és pazar humorral. Ráadásul itt azért a színészi játékukat is meg tudták csillogtatni, hiszen mindkettejüknek két karaktert kellett eljátszani, nem a szokásos kemény öklű és halk szívú mackót és a nagydumás playboyt.

2019.07.16 ZozArt89 Nézhetetlen

Értékelhetetlen butaság az egész. Nem is csodálom, hogy az országukban nem kedvelték egy cseppet sem. Ehhez valami nagyon ferde ízlés kell, ami szerencsére bennem nem alakult ki. Humortalan és mesterkélt...

2016.04.29 D. Shaday

Szerintem a páros legjobb filmje. Kimondottan király a története, vannak benne váratlan húzások is, Spencer és Hill abszolút jó formában voltak, végig sziporkáznak, ráadásul itt ugyebár többféle szerepben láthatjuk őket, ami kimondottan üdítően hat. ... Több

2020.08.30 sammy88

Kiváló... kedves Coimbrák

Ahhoz képest, hogy 80-as évek beli film tök jól megoldották a kettős szerepek megjelenítését. A szövegek ebben is zseniálisak, nincs is mit túlragozni.

2015.06.05 Tomi

Ez az a film amit a Bud Spencer-Terence Hill páros rajongóinak kötelező látni. Egyik kedvencem tőlük rengetegszer láttam, kiskorom óta évente egyszer kétszer megnézem és a mai napig sokat nevetek a filmen :) :)

2016.11.05 Tibor1114

A dinamikus duo megint szakít.Megunhatatlanok.Szerintem ez a moziuk is nagyon ütős és a szó szoros értelemben.Szeretném ha mindenki megnézné nekem nagyon tetsztet és megjegyezném NyUGODJ BÉKÉBEN BUD SPENCER.Hiányozni fogsz.

2017.02.10 Enjoy

A Bud Spencer-Terence Hill páros egyik legjobb vígjátéka. A fiúk hozzák a formájukat, nagyon jól alakítanak, humorosak és szórakoztatóak a filmben végig.

2015.07.30 Aranyhal

Nem tudom megunni a színész párost. Szakadtam a röhögéstől ezen a filmen is. Elképesztő humor, pörgős vígjáték egyedülálló, igazi poénokkal. Többször nézhető!

2016.09.17 Macskínó

Imádom ezt a két "digót"! Sajnos az öreg Bud már az angyalokkal eszi a hagymásbabot, de az egész világon ismertté tették "műpofozós" filmjei. Nagyapámmal kezdtem el nézni őket, sose számított mikor vagy hanyadjára ment a tévében, ezeket mindig nézni kellett!

2017.03.28 VK

Szintén az egyik kedvenc nálam a Bud Spencer-Terence Hill párostól. Fergeteges a humora. Többszöri nézésre is szórakoztató. Egyedi, fantasztikus humor.

2016.09.05 Nnoorraa

Az egyik kedvencem a Bud Spencer-Terence Hill párostól. Nagyon jó színésznek tartom őket, minden filmben tetszettek. Lazák és profi színészek, nagyon humorosak, jó karakterek!