Élősködők

기생충

2020.10.06 Bazzzsi

Igazán erős történet volt, ahol nincs kiemelkedő karakter a filmben, de valahogy mégis beszippant a történet, és sodor magával.

2020.07.20 TomÁcs

Érdekes, bár kicsit beteg történet volt. Nem mindennapi a sztori, sok fordulat és meglepetés van benne. Már várom, mikor filmesítik meg az amerikaiak.

2023.07.16 Kinga Kecskeméti

?

Nekem ez a film nem jött be, unatkoztam, pedig nagy reményeket fűztem hozzá, akkora volt a hírverése. Csalódtam. Az előző évi Gyújtogatók sokkal inkább megérdemelte volna a díjat, de ilyen az élet.

2019.12.06 VvV

Nem semmi film volt az biztos. Engem meglepett a története, nem vártam ezt a végkifejletet. A story magával ragadó.

2020.10.12 Ildikó Bacskai

Meglepő

Ritka, hogy egy keleti film tetszik, de ez zseniális, a történet nagyon izgalmas és tanulságos.

2019.09.13 Milanman

Az ázsiai fekete humortól a gyomrossal felérő társadalomkritikáig

Cannes-ban Arany Pálmát nyerni nem kis fegyvertény. Dél-koreai filmként egészen unikális bravúr. Ha ehhez hozzávesszük, hogy egy elemeiben fekete komédiáról beszélünk, már-már történelmi. Az Élősködők annyiban vígjáték, hogy vannak benne olyan jelene... Teljes kritika

2020.02.28 Lonka

Találó a cím és remek a történet is. Egyedi és különleges, hasonlót sem láttam még. Megérdemelte az Oscarokat.

2020.01.05 petraszab

Szerintem az Oscart oda is lehet neki adni. Ütős és végig pörgős történet, meglepő végkifejlet.

2020.04.13 Di Canio

Nem olyan rossz, de valami hiányzik. Az, hogy a sztori túl hihetetlen, még nem gond, mert ez is csak egy film. A végén átmegy horrorba már, erre azért nem számít az ember, kicsit furcsa, hogy koreaiak vannak benne, de meg lehet szokni.

2021.05.03 Rea387147

IMÁDOM! (ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧

Nagyon megfogja az embert ez a film, már a legelejétől fogva. A magyar szinkronhangok is passzolnak nagyrészt, és egyáltalán nem zavaró. Mindkét nyelven élvezhető, koreaiul és magyar szinkronhanggal egyaránt. A cselekményszálak tökéletesen összekapcsolódnak és egyben figyelemre méltó. A filmzene egyszerre dramatikus, mégis hátborzongatóan király. A szereplőválogatás is remek. A fő és mellékszerepek is úgyszint. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a filmet.

2020.04.11 Tanovszky

Ritkán nézek ázsiai filmet, de néha ki lehet fogni egy-két jót. A hollywoodi filmmel szemben ez nem egy kötelező recept alapján készült. Ez van amikor előnyös, van amikor hátrányos, a kivitelezéstől függ. Ez esetben előnyére vált. Elkezded nézni és n... Több

2021.12.25 taba

Amikor elkezdtem nézni a filmet, nyilvánvalóvá vált, hogy az ázsiaiak szociális kapcsolatai, egymáshoz való viszonyuk sokkal merevebb, tekintélyelvűbb, mint az európaiaké, ezért a vígjátéknak induló történet első órája csalódást okozott. Az erőltetet... Több

2023.08.22 Insomnus

Dögunalom

Nem értem, miért a nagy hype az Élősködők körül, egyszerűen dögunalmas ez a film. Konkrétan be is aludtam rajta, úgy a közepénél. A végén kicsit felpörög, de ott meg gyenge, mint a vizezett meggysör. Nem értem azokat, akiknél ez egy jó film. Nálam max 20%.

2020.09.27 Timike

Sosem gondoltam volna, hogy egy koreai film fog levenni a lábamról. Nagyon jól felépített, és a legvégsőkig izgalmas film, csak ajánlani tudom.