N/A

Videók

EPIZÓDINFÓ

Forgatókönyvíró: Amy Sherman-Palladino
Premier: 2001.10.30.

Az epizód eredeti, amerikai címének 2. része: Sid & Nancy - A Sex Pistols basszusgitárosának, Sid Vicious és barátnője, Nancy Spungen pusztító kapcsolatára utal. Film is készült róla Sid és Nancy címmel, 1986-ban. Utalás lehet a jókislány és a mogorva fiú vonzalmára, mely az epizódban azonnal kiderül.Szerző: Dorkateo

Jess a rosszfiú archetípusa a kispolgári kisvárosban, s ha ezt nem vennénk észre flegmaságáról, figyelmeztet minket a farzsebében hordott könyv: Jack Kerouac - Úton c. ikonikus műve.Szerző: Dorkateo

Az epizód eredeti címe: Nick & Nora - Dashiell Hammett krimiíró 'A vékony ember - The Thin Man' c. regényére utal, melyben a főszereplők, Nick és Nora szellemes párbeszédeket folytatnak.Szerző: Dorkateo

A könyv, ami Jess elemel Rory-tól: Allen Ginsberg - Üvöltés és más versek c. kötete, a lázadó szellemek és az amerikai popkultura egyik alapműve. Szerző: Dorkateo

Ebben a részben megtudjuk, hogy Jess apja pár éve szakított Lizzel és hagyta el a családot. De egy későbbi részben azt közlik, hogy még Jess pelenkás korában lépett le.Szerző: Dorkateo

Sírhant művek
2001