Prom Night

Prom Night

A forgatást 1979. augusztus 7-én kezdték, és 1979. szeptember 13-ra be is fejezték. Szerző: Kóborló

Egyedül Finnországban vágták meg erősen (közel 15 perccel) a filmet.Szerző: Kóborló

A film producerének, Peter R. Simpsonnak (1943–2007) a fia, Brock Simpson is szerepel a filmben. Ő alakította a fiatal Nicket.Szerző: Kóborló

Kezdetben a korhatár besoroló bizottságtól nagyon alacsony besorolást kapott a film (PG-13, ami a 13 éven aluliak számára szülői felügyeletet jelentette). Viszont ezt sem a készítők, sem a forgalmazó nem szerette volna, így utómunkálatokkal több véres és erőszakos jelenettel bővítették a filmet, hogy megkaphassa az R-es (17 éven aluliak számára nem ajánlott) besorolást.Szerző: Kóborló

A filmbéli Kimberly Hammond karakterére eredetileg Eve Plumb volt kiszemelve, egészen addig, amíg Jamie Lee Curtis nem kezdett érdeklődni a szerep iránt. Szerző: Kóborló

A Paramount stúdió szerette volna megszerezni a film forgalmazási jogait, de csupán 300 moziba juttatta volna el a kész filmet. Emiatt viszont a forgalmazási jogok az Avco stúdióhoz kerültek, akik 1200 mozinak engedélyezték a film vetítését.Szerző: Kóborló