Shaun, a bárány és a farmonkívüli

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A film összbevétele 29 759 138 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 19 218 253 forintot termelt. A hazai mozik összesen 13 901 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli az Aardman stúdió történetének első egészestés folytatásfilmje. Szerző: hp

Bár a film első előzetesét már az Ősember - Kicsi az ős, de hős előtt bemutatták a mozikban, online csak tíz hónappal ezt követően, 2018 decemberében láthatták a nézők. Szerző: hp

A film vége felé a farmer rádiójából a Forever Autumn című dal szó a Jeff Wayne-féle Világok harcából. Szerző: hp

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli Will Becher és Richard Phelan rendezői debütálása. Szerző: hp

2016. október 25-én az Aardman stúdió hivatalosan is bejelentette, hogy elkészítik a Shau, a bárány - A film folytatást. Szerző: hp

A Shaun, a bárány - A film hivatalos folytatása. Szerző: hp

A film első előzetesét egy másik Aardman produkció, az Ősember - Kicsi az ős, de hős előtt mutatták be a mozikban. Szerző: hp

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli 2019. novemberéig 23,7 milliós bevételt ért el, ezzel minden idők 19. legmagasabb bevételű stop-motion animációs filmje lett. Szerző: hp

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli rendkívül pozitívan fogadta a szakma. A film a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg 97 százalékon áll (2019. november). Szerző: hp

A film alapján készült videojáték, a Home Sheep Home: Farmageddon Party Edition 2019. októberében jelent meg Nintendo Switchre. Szerző: hp