Valaki figyel

Someone's Watching Me!

Maga a forgatás csak 18 napig tartott, és Carpenter többször nyilatkozta, hogy örül neki, mert szabad kezet kapott a filmhez, így zseniálisan jó volt a filmet készíteni, és a hangulat is nagyon családias volt.Szerző: Archívum

Carpentert a filmért 1979-ben Edgar-díjra jelölték. Végül nem ő nyerte meg, de mint mondta, így is nagyon büszke a filmre.Szerző: Archívum

Carpenter forgatókönyve igaz történeten alapul; egy chicagói nőt zaklattak, ez adta az ihletet a sztorihoz.Szerző: Archívum

A film eredeti munkacíme High Rise (Magas kockázat) volt, és Carpentert még 1976-ban kérték fel az elkészítésére.Szerző: Archívum

Közvetlenül a Halloween előtt készült, a Warner Bros készítette. 1978. 11.29-én sugározta az NBC televízió.Szerző: Archívum

John Carpenter a forgatáson ismerte meg a későbbi feleségét, Adrienne Barbeau-t.Szerző: Filmbarbár

A filmet 18 nap alatt forgatták le.Szerző: Filmbarbár

A forgatókönyv eredetileg egy mozifilm számára készült, végül televíziós produkció lett belőle.Szerző: Filmbarbár

A filmnek az Egyesült Államokban sosem volt hivatalos VHS-kiadása, csupán DVD-n jelentették meg 2007-ben.Szerző: Filmbarbár