Solo: Egy Star Wars-történet

Solo: A Star Wars Story

Solo mentorának szerepére Christian Bale is esélyes volt, de a stúdió választása végül Woody Harrelsonra esett. Szerző: hp

Lawrence Kasdan immáron negyedik alkalommal írt forgatókönyvet egy Star Wars-filmhez. Bevallása szerint a Solo lesz az utolsó ebben a sorban.Szerző: hp

A filmben is szerepelt volna, azonban egyéb elfoglaltságai miatt nem tudta vállalni az utófogatásokat, ezért végül kivágták a filmből. Szerző: hp

A film hivatalos címét Ron Howard jelentette be 2017. október 17-én. Szerző: hp

A Solo: Egy Star Wars-történet előzetes jegyeladási mutatói még a korábbi rekorder Fekete Párducéit is meghaladták a legnagyobb amerikai jegyértékesítő portál, a Fandango adatai alapján. Szerző: hp

Mielőtt a Disney felvásárolta volna a Lucasfilmet, George Lucas már hozzálátott egy önálló Han Solo-film fejlesztéséhez, melynek forgatókönyvét szintén Lawrence Kashdan írta volna.Szerző: hp

A film forgatása 2017. január 30-án kezdődött meg a Pinewood Studios falai között Star Wars: Red Cup munkacímmel. Szerző: hp

A film első kedvcsinálója lett minden idők legnézettebb, a Super Bowl reklámszünetében leadott előzetese 8 millió megtekintéssel a YouTube-on. Szerző: hp

Az amerikai bemutató dátumát 2018. május 25-ére tűzték ki. Azért döntöttek így, mert 40 évvel ezelőtt, 1977-ben éppen ezen a napon debütált a mozikban az első Csillagok háborúja film, az Egy új remény.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alden Ehrenreich a forgatás megkezdése előtt találkozott Harrison Forddal, aki mindent elárult neki, amit Solo múltjáról tudnia kell. George Lucasszal annak idején ugyanis rengeteg időt töltött a színész, hogy felépítsék Han múltját, s így a motivációi is érthetőbbé váljanak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Han Solo szerepére olyan színészek voltak esélyesek, mint Miles Teller, Scott Eastwood, Logan Lerman és Taron Egerton.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alden Ehrenreich elárulta egy interjúban, hogy három filmre szerződött le. Szerző: XETH

A Solo: Egy Star Wars-történet díszbemutatójára május 15-én, a cannes-i filmfesztiválon fog sor kerülni. Ez lesz a harmadik Star Wars mozi, melyet itt mutatnak be versenyen kívül: 2002-ben a Klónok támadását, 2005-ben pedig a Sithek bosszúját vetítették le a filmfesztiválon.Szerző: XETH

Kiderült, hogy a Chris Miller - Phil Lord rendezőpárostól azért vált meg a stúdió, mert nem voltak elég érettek egy ilyen nagy volumenű film rendezéséhez. Ez abban nyilvánult meg, hogy teljesen belevesztek a részletekbe és képesek voltak egy jelenetet 30x felvenni egymás után. Kaotikus volt a légkör, amit maguk után hagytak, de Howard érkezése rendet teremtett. Végül úgy egyeztek meg az elküldött rendezőkkel, hogy a stáblistán executive producerként fognak megjelenni.Szerző: XETH